Jump to content
  • 0

Cache, optymalizacja i poprawa wydajności sklepu a funkcjonalność


ListwySamochodowe.pl

Question

Jak skonfigurować sklep aby uzyskać najlepszą wydajność i szybkość a jednocześnie aby wszystko działało poprawnie?

 

Z moich doświadczeń - próbowałem mieć praktycznie wszystko w ccc włączone, ale czasami powoduje to różne zgrzyty.

 

Odnośnie używania memcache, to zauważyłem problemy, o których pisałem już wcześniej w innym temacie:

Losowe problemy z finalizacją zamówień miałem też podczas używania memcache - pomogło wyłączenie.

Generalnie mam wrażenie, że coś z funkcjami cache było namieszane (przynajmniej dla memcache - nie sprawdzałem jeszcze 1.6.1 ale 1.6.0.9-14).

Jak patrzyłem na zmiany na Githubie to są tam w historii zmiany z tego roku w plikach odpowiedzialnych za cache ale w paczce instalacyjnej 1.6.0.14 nie było zaktualizowanych plików - chyba, że coś żle rozumiem i nie umiem korzystać z githuba...

 

W związku z tym przełączyłem się na cache w plikach, ale w sumie co jakiś czas to się przycina i trzeba go czyścić aby było dobrze.

 

Ponadto z cache nie działa m.in. moduł blok filtrów nawigacyjnych - tu wątek: https://www.prestashop.com/forums/topic/445757-b%C5%82%C4%85d-z-modu%C5%82em-blok-filtr%C3%B3w-nawigacyjnych-po-aktualizacji/ i moje spostrzeżenia:

Moduł "się zepsuł" przy aktualizacji - też zatualizowałem i w efekcie musiałem z niego zrezygnować przez to. Kolejna wersja też tego nie naprawiła :(

Z tego co zauważyłem moduł działa poprawnie jak się wyłączy cache, ale w moim odczuciu za bardzo wtedy sklep zwalnia więc moduł wywaliłem u siebie.

 

I jeszcze uwagi odnośnie cache bardziej doświadczonych kolegów z wątku https://www.prestashop.com/forums/topic/452624-dumyslne-koszty-wysylki/ :

 

co do blocklayered, jak najbardziej z ogolnym cache (pamiec podreczna) strony dziala, tyko blokuje go cache plikow, na Mcached czy APC raz dziala raz nie dziala, zalezy od serwera, ale raczej, jako developoer radzilbym w ogole nie uzywac cachowania plikow przy uzyciu BL ;)

 

cache? PA > zaawansowane > wydajnosc - idac od gory masz wlaczenie cache (pamiec podreczna - w systemie plikow lub mySQL) a na samym dole cachowanie plikow przez mcached, APC  itp. przy ioch wlaczeniu dziala w zaleznosci od serwera, a i dziala i nie dziala ;) raczej te ustawienia kosztem tych paru dziesiatych sekund przy wczytywaniu bym pominal  uzywajac BL.

 

Głupoty, głupoty - jeśli ma się możliwość i zasoby to powinno się włączać APC, włącz profiler i porównaj działanie.

 

W związku z tym chciałbym zebrać doświadczenia i spostrzeżenia odnośnie ustawień w jednym miejscu :)

 

M.in. które moduły cache najlepiej używać i jak ustawić?

Czy lepszy jest APC czy memcache czy jeszcze coś innego? Bo przeglądając forum i blog sądziłem, że memcache, ale może jednak APC?

Czy tylko ja zauważyłem problemy z memcache?

Czy tylko u mnie cache plików się jakby "zapycha" i trzeba go co jakiś czas przeczyścić?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

wlasnie wszystkie te problemy zostaly (przynajmniej powinny) zalatane w najnowszej prescie 1.6.1

 

co do starszych wersji, tez przerabialem porownywanie szybkosci i bledow, najlepszym rozwiazaniem jest przesiadka na php 5.6 + Opcache - moze byc jeszcze dodatkowo wlaczony APCu (nie mylic z APC)  ale niekoniecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pytanie czy ktoś to faktycznie testował i może potwierdzić, że zostało poprawione ;)

 

BTW: Jaka wersja php jest najlepsza i jakie ustawienia serwera? Bo np. tu:

https://www.prestashop.com/forums/topic/451074-prestashop-v1610-is-now-available/?p=2093548

Try another php-version, if possible.I'm also not happy with php 5.6. I downgraded to 5.5.24

Czyli może jednak nie 5.6 a 5.5 ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...