Jump to content
  • 0

Problem z wyszukiwarką na sklepie


Stahoo

Question

Witam,

 

posiadam sklep w wersji 1.6.0.14 i natępujący szblon - http://www.templatemonster.com/wheels-tires-free-prestashop-theme.html#tab-details , hosting na home.pl i natrafiłem na następujący problem:

 

podacz wyszukiwania na sklepie wyskakuje mi taki właśnie błąd (tryb debugowania błędów):

 

[PrestaShopDatabaseException]

Unknown column 'ccl.id_shop' in 'where clause'
 

SELECT bc.`id_cms_block`, bc.`id_cms_category`, bc.`display_store`, ccl.`link_rewrite`, ccl.`name` category_name, bcl.`name` block_name			FROM `ps_cms_block` bc			LEFT JOIN `ps_cms_block_shop` bcs			ON (bcs.id_cms_block = bc.id_cms_block)			INNER JOIN `ps_cms_category_lang` ccl			ON (bc.`id_cms_category` = ccl.`id_cms_category`)			INNER JOIN `ps_cms_block_lang` bcl			ON (bc.`id_cms_block` = bcl.`id_cms_block`)			WHERE bc.`location` = 0			AND ccl.`id_lang` = 6			AND bcl.`id_lang` = 6			AND bcs.id_shop = 1 AND ccl.`id_shop` = 1			ORDER BY `position`

at line 646 in file classesdbDb.php

641. 			WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);642. 		}643. 		elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS'))644. 		{645. 			if ($sql)646. 				throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');647. 			throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());648. 		}649. 	}650. 651. 	/**

 

Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem i wie co zrobić żeby było miodzio??

 

Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam

Edited by Stahoo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To znowu wygląda na problem z bazą.

Wydaje mi się, że sama instalacja szablonu ze starszej wersji nie powinna powodować takich braków w bazie - chyba, że zainstalowałeś przykładowe dane, bo wtedy chyba nadpisuje zawartość bazy danych (czyli kasuje zmiany w bazie wprowadzone aktualizacją i może stąd Twoje problemy).

Ponadto Krystian Podemski sugerował w temacie https://www.prestashop.com/forums/topic/451927-advanced-eu-compilant/ że każda aktualizacja wymaga dostosowania szablonu, ale co dokładnie trzeba zmieniać w szablonie to ja już nie powiem (w tamtym wątku są przykładowe pliki do zmiany dla przejścia z 1.6.0.14 do 1.6.1).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a czy aby przenoszac tabele CMS z jakiegos starszego sklepu (<1.5) nie uzywales DROP TABLE? co zmienilo (nadpisalo) strukture tabel?


a w ogole co to za modul 'modulesblockcmsblockcms' ? nie za duzo tych 'blockcms'?  jezeli to miala byc kopia to moze nieudolna i czegos brakuje, cos nie tak czyta, nadpisuje...

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...