Jump to content

Advanced EU Compilant


Krystian Podemski

Recommended Posts

PrestaShop nareszcie opracowała natywne rozwiązanie dla nowych regulacji w EU dotyczących kupowania w sklepach online, jest to pierwsza wersja modułu i niektóre rzeczy na pewno wymagają poprawy ale jest to niewątpliwie krok na przód!

 

Tutaj szczegóły:

http://build.prestashop.com/news/advanced-eu-compliance/

 

Tutaj podgląd ostatniej strony zamówienia:

1436290428865screensave.png

 

Moduł pozwala również na dołączanie treści stron CMS do wybranych wiadomości e-mail, co prawda jako treść, a nie załącznik ale nadal - jest to spełnienie wytycznych ustawy.

 

Testowaliście? Jak wasze wrażenia?

 

 

Link to comment
Share on other sites

No tak... lepiej 1.6.1 jednak postawić obok no i co ważne pod żadnym pozorem nie używać modułu Advanced EU Compilant w starszych wersjach.

 

Mam jeden sklep na multi-store produkcyjny na 1.6.1 i działa bardzo dobrze ale też jako, że się nim opiekuje to szybko mógłbym reagować w razie awarii, z jednej strony może warto byłoby poczekać tydzień, dwa na wersję z bugfixami bo jednak 1.6.1 przynosi sporo zmian pod maską... a z drugiej strony jeszcze żadna aktualizacja mi niczego nie zepsuła i uważam, że ta wersja jest wersją odpowiednio stabilną - o ile nasze środowisko gdzie trzymamy sklep jest temu przychylne i mamy kogoś kto wprowadzi ewentualne zmiany dotyczące szablonów wymagane do wdrożenia w 1.6.1 :)

Link to comment
Share on other sites

Dopiero poznaję prestę od kilku mies. a startowałem od 1.6.0.9 więc w sumie miałem mało aktualzacji dotąd i też się obyło bez większych zgrzytów ale ta wersja to taki większy przeskok z tego co zrozumiałem ;)

Coś w szablonach trzeba zmieniać więcej? Bo z linka, który podałeś wyczytałem właśnie o kilku nowych plikach dla tego modułu i żeby go nie używać na starszych wersjach.

Link to comment
Share on other sites

 

Z tego co widzę to po przyciśnięciu przycisku zostajemy przekierowani do okna modułu bankwire i tam musimy potwierdzić jeszcze raz zamówienie?

 

W logice działania modułów płatności doszły nowe metody, które pozwalają przekazać do kontrolera modułu obsługującego płatność, że ma nam od razu zatwierdzić zamówienie (cashondelivery, bankwire) lub wysłać do płatności online. Wymaga to dodania dodatkowych metod do modułu i będzie to działać tak jak powinno.

 

 

 

Coś w szablonach trzeba zmieniać więcej? Bo z linka, który podałeś wyczytałem właśnie o kilku nowych plikach dla tego modułu i żeby go nie używać na starszych wersjach.

 

No zaszły zmiany chociażby w pliku blockcart.pl, jest kilka zmian w product.js dotyczących liczenia kwot... dla mnie przy aktualizacji szablonów, które sprzedaje oznacza weryfikację historii zmian w większości plików ale aż tak źle nie musi być w sklepie klienckim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

PrestaShop nareszcie opracowała natywne rozwiązanie dla nowych regulacji w EU dotyczących kupowania w sklepach online, jest to pierwsza wersja modułu i niektóre rzeczy na pewno wymagają poprawy ale jest to niewątpliwie krok na przód!

 

W całości został przejęty niemiecki projekt EU Legal :)

https://www.prestashop.com/forums/topic/316947-eu-legal-neues-modul-zur-verbesserung-der-rechtssicherheit-f%C3%BCr-prestashop-16/

 

Testowaliście? Jak wasze wrażenia?

 

- projekt wymaga kompatybilności szablonu (siedem dodatkowych templatek), oczywiście default-bootstrap jest zgodny :)

- moduły płatności muszą być też kompatybilne z "is_eu_compatible". Na razie tylko standardowe moduły presty i paypal obsługują 'Advanced checkout page'.

- nie będą działać (bez modyfikacjii) wszelakie moduły zintegrowane z procesem zamawiania np. typ ship to pay itp.

 

Także trzeba trochę poczekać, aż developerzy dostosują swoje szablony i moduły płatności do tej nowości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odgrzeje temat. 

Jak zainstalować ten moduł - Advanced EU Compliance
Ma wersje 1.16.1.18 i nie znajduje jego w modułach do zainstalowania. W ogóle takiego modułu nie znajduje.
Pobrałem z https://github.com/PrestaShop/advancedeucompliance i niby się wgrał, ale i tag go nie widać.
 W katalogu /modules jest katalog /advancedeucompliance, ale jest tam tylko katalog /translations z różnymi wersjami językowymi.

Co robię nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...