Jump to content
  • 0

Horizontal top menu/Górne poziome menu - co zrobić by subcategories rozwijały się pionowo (ps 1.6)


Adrjan77

Question

Witam,

tytuł dosyć obszerny, ale to dlatego, by inni użytkownicy którzy napotkają taki problem, mogli szybko znaleźć ewentualne rozwiązanie.

Ale opiszę może dokładnie problem.

Otóż z menu nie mam żadnych problemów, poza tym, że podkategorie/subcategories, po kliknięciu w daną pozycję menu wyświetlają się w osobnym okienku poniżej, do tego poziomo.

Czy jest jakiś sposób (o tym, że jest jestem święcie przekonany :P ) na to by menu rozwijało się pionowo po kliknięciu w nie? Jak chociażby miało to miejsce w PS 1.5.

Jeszcze profilaktycznie zostawiam link do sklepu

http://colwaycollagenshop.com/

aby można było zobaczyć o co chodzi konkretnie.

Pozdrawiam

Edited by Adrjan77 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

superfish-modified.css linia 137 dodajemy top: 24px; oraz position:absolute; i usuwamy width:100%; tak jak poniżej

.sf-menu > li > ul {
  padding: 26px 30px 31px;
  top: 24px;
position:absolute

}

linia 149 zamieniamy width:20% na width:100%

.sf-menu > li > ul > li {
  float: left;
  width: 100%;
  padding-right: 15px;
}

global.css linia 8309 dodajmy position:relative; tak aby wyglądało jak poniżej:
 

ul.sf-menu li {
  float: none;
  display: inline-block;
  position: relative;
}

w efekcie uzyskasz menu jak z obrazka który wkleiłem

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Nie chcę zaśmiecać forum by wklejać podobny temat.

Nie wiem czemu na stronie sklepu nie rozwijają się w pełni podkategorie w top menu tzn. w jednej z kategorii wyświetla tylko 2 zamiast 6 podkategorii, w innej podobnie. Jeszcze niedawno było wszystko ok, możeliwe że stało się tak po jakiejś aktualizacji w prescie. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Adres strony --->  http://vinccionline.pl/

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U góry forum jest link "Pobierz" później kliknij na "pobierz poprzednie wersje", pobierz jakąś starszą wersję np. 1.6.0.9 rozpakuj na komputerze w katalogu modules znajdziesz katalog blocktopmenu, zaloguj się na serwer ftp wejdź w katalog modules na serwerze i podmień katalog blocktopmenu na serwerze tym katalogiem z komputera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

superfish-modified.css linia 137 dodajemy top: 24px; oraz position:absolute; i usuwamy width:100%; tak jak poniżej

.sf-menu > li > ul {
  padding: 26px 30px 31px;
  top: 24px;
position:absolute

}

linia 149 zamieniamy width:20% na width:100%

.sf-menu > li > ul > li {
  float: left;
  width: 100%;
  padding-right: 15px;
}

global.css linia 8309 dodajmy position:relative; tak aby wyglądało jak poniżej:

 

ul.sf-menu li {
  float: none;
  display: inline-block;
  position: relative;
}

w efekcie uzyskasz menu jak z obrazka który wkleiłem

U mnie linia 8309 nie wygląda jak podałeś... Po zmianach w superfish-modified.css menu rozwija się pionowo ale zasłania przyciski Top menu. Jakieś podpowiedzi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skopiowałeś kod w którym jest top:24px; zmień na 59px nie powiem która linijka dokładnie ponieważ masz włączoną minifikacje css, ale tam gdzie ostatnio edytowałeś szukaj.

Dzięki bardzo. Można zmienić żeby blok rozwijany był węższy ? Teraz w 2 pierwszych kategoriach rozwija się na prawie cała szerokość strony .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...