Jump to content
  • 0

Nie wysyłają się maile do klientów


Daria662

Question

Witam.


 


Mam problem z mailami. Wszystko działało dobrze, aż nagle zaczęły do mnie docierać informacje od klientów, że nie dochodzą im maile z zamówieniem. Sprawdziłam i faktycznie - nic na skrzynce nie ma po złożeniu zamówienia.


 


Co się mogło zepsuć? Jak mam to naprawić?


Przeglądnęłam z trzy fora, szukałam i szukałam i nie znalazłam odpowiedzi :(


Wersja Prestashop: 1.4


Link to comment
Share on other sites

25 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie znam się na wersji 1.4 natomiast zasada działania pozostaje pewnie ta sama. Powodów mogą być setki, nie podałeś żadnych szczegółów więc mogę tylko gdybać.

 

1. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić jest wysłanie testowego maila bezpośrednio ze skrzynki, której używasz do wysyłania maili i sprawdzić czy doszedł.

2. Nie wiem, z jakiego konta pocztowego korzystasz, ale bardzo prawdopodobne, że twój usługodawca pocztowy pozmieniał jakieś kluczowe ustawienia np. porty.

3. Możliwe, że korzystasz z portu 21, który jak słyszałem, jest blokowany przez większość skrzynek pocztowych z uwagi na spam.

4. Mogłeś zainstalować jakiś plugin, który skutecznie zepsuł wysyłanie maili.

5. Zrobiłeś wysyłkę newsletera do bardzo dużej ilości osób i przekroczyłeś jakiś limit (jeśli tak, sytuacja naprawi się pewnie sama).

 

Czekam na więcej szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Mail w ustawieniach miałam jakiś inny, który w ogóle nie istnieje. Zmieniałam go, jednak to nic nie dało. A gdy próbuje wysłać wiadomość testową zaczyna się ładować i nic więcej się nie dzieje :/

Maila podałam na gmail i tam wszystko śmiga.

 

2. Możliwe, że przy przejściu na lepszy pakiet w home.pl coś się zmieniło w stosunku do poczty?

 

3. Chodzi o port 21 w Gmail, skoro tam mam pocztę?

 

4. Nie przypominam sobie nawet kiedy ostatni raz coś tam instalowałam...

 

5. Do tej pory nie wysyłałam newslettera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Mail w ustawieniach miałam jakiś inny, który w ogóle nie istnieje. Zmieniałam go, jednak to nic nie dało. A gdy próbuje wysłać wiadomość testową zaczyna się ładować i nic więcej się nie dzieje :/

Maila podałam na gmail i tam wszystko śmiga.

 

2. Możliwe, że przy przejściu na lepszy pakiet w home.pl coś się zmieniło w stosunku do poczty?

 

3. Chodzi o port 21 w Gmail, skoro tam mam pocztę?

 

4. Nie przypominam sobie nawet kiedy ostatni raz coś tam instalowałam...

 

5. Do tej pory nie wysyłałam newslettera.

 

Żeby twoja strona mogła wysyłać maile do klientów musisz jej podać dostęp do jakiegoś konta pocztowego (np. na gmail) i skonfigurować wszystkie parametry takie jak:

 

login (zazwyczaj jest to po prostu kompletny adres e-mail)

adres smtp

port

hasło

ewentualnie szyfrowanie TLS, SSL.

 

Wszystkie te informacje znajdziesz po wpisaniu (na przykładzie poczty na interia) w google "interia smtp".

 

Wnioskuję, że mail który podałaś preście jest nieaktualny, albo korzystasz z niewłaściwych portów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skonfigurowałam i nie widzę różnicy :/

 

Dodatkowo ten mail testowy się nie chce za chiny wysłać... :/

 

Ale na konto, które podajesz preście możesz się normalnie zalogować i wysłać z niego maila ? Na jakim serwisie jest to konto ?

 

Upewnij się, że wszystko jest dobrze wpisane tj.: porty, szyfrowanie. Sprawdź też jeśli kopiowałaś a nie wpisywałaś, czy nigdzie nie wkradła Ci się spacja np. w haśle. Sprawdź też, czy przez pomyłkę nie podałaś danych do POP3. Bo POP3 służy do odbierania maili, a SMTP oraz IMAP do wysyłania. Z tą różnicą, że imapem można też odbierać ;)

 

Najlepiej, gdybyś napisała tutaj jakie dane wpisałaś preście, port szyfowanie itp i z jakiej strony je wzięłaś.

 

PS. Jeśli twoje konto pocztowe jest na gmail koniecznie zaloguj się na to konto i gdzieś w ustawieniach ustaw, że zezwalasz na wysyłanie maili z tego konta za pomocą smtp czy jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam.

Edited by smooglerpl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Więc tak.

 

Wyczyść całkowicie pole Domena adresu e-mail - zostaw je puste.

 

Masz złą konfigurację portów. Według internetu wygląda to tak:

port SMTP 587

SSL SMTP 465

 

Czyli wpisujesz port 587 i w polu szyfrowanie nie ustawiasz nic.

 

a jak nie pomoże

 

Wpisujesz port 465 a szyfrowanie ustawiasz na SSL

 

Teraz ważna sprawa bo sam przez to przechodziłem. Jeśli nie ustawisz sobie na gmailu w ustawieniach informacji, żeby zezwalał na wysyłanie przez smtp, TO WSZYSTKO BĘDZIE BLOKOWAŁ i może nawet wyświetlić informację, że ktoś próbował włamać Ci się na konto. Upewnij się, że wykonałaś wszystkie kroki i daj znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teraz ważna sprawa bo sam przez to przechodziłem. Jeśli nie ustawisz sobie na gmailu w ustawieniach informacji, żeby zezwalał na wysyłanie przez smtp, TO WSZYSTKO BĘDZIE BLOKOWAŁ i może nawet wyświetlić informację, że ktoś próbował włamać Ci się na konto. Upewnij się, że wykonałaś wszystkie kroki i daj znać.

to w ustaiweniach gmail, jak dobrze pamietam, to sie nazywalo jakos "zezwalaj na uruchamianie w niezaufanych aplikacjach" czy jakos podobnie

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, wcześniej też było ustawione. I nic :(

 

A wiecie dlaczego nie chce na dodatek działać ten testowy mail? :/

 

Testowy mail zadziała dopiero wtedy, kiedy wszystkie ustawienia będą prawidłowe.

 

 

To lecimy dalej, spróbuj wpisać w domena adresu email: gmail.com bez http i powtórz kroki z tymi portami o których pisałem wyżej.

 

 

A jeśli to nie pomoże, zaloguj się na swój panel administracyjny serwera, znajdź konfigurację php i tam skonfiguruj phpmail wpisując swoje dane do maila, następnie w preście ustaw użyj funkcji mail() w php

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nic to nie dało :(

 

Zobaczę na te ustawienia php.

 

Czy to możliwe, że przez przejście na lepszy pakiet w home.pl się to popsuło? Działało wszystko dobrze wcześniej i nie było problemów :/ A niedawno właśnie zwiększałam pakiet na lepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nic to nie dało :(

 

Zobaczę na te ustawienia php.

 

Czy to możliwe, że przez przejście na lepszy pakiet w home.pl się to popsuło? Działało wszystko dobrze wcześniej i nie było problemów :/ A niedawno właśnie zwiększałam pakiet na lepszy.

 

Na 100%. Zmienili Ci serwer a wraz z nim zresetowali ustawienia php :)

 

Spróbuj tych ustawień:

587 (z TLS)

 

I skasuj domenę adresu e-mail.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hm... A wiesz gdzie mogłabym znaleźć te ustawienia PHP w home.pl? Może powinnam do nich zadzwonić i się dowiedzieć o te dane (pytanie tylko czy mi pomogą :P)?

 

 A próbowałaś z portem 587 i szyfrowaniem TLS ?

 

Zadzwoń, albo napisz wiadomość to z pewnością Cię naprowadzą. Ale spróbuj jeszcze z szyfrowaniem TLS.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Powiedzieli mi na home.pl, że nie ma szans tego zrobić na innym serwerze pocztowym niż home.pl

Dlatego założyłam maila [email protected] i dałam przekierowanie na [email protected], niestety nie działa dalej... Tzw mail testowy wysłany z prywatnej skrzynki na [email protected] działa, ale formularz nie działa.

 

Czy to potrzebuje czasu, żeby przestawiło ustawienia i zadziałało?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie jestem do końca pewien o jakim przekierowaniu mówisz ale mniejsza z tym.

Mogę Ci jedynie napisać co powinnaś zrobić, a dalej z pomocą supportu home.pl pewnie osiągniesz swój cel.

 

Powiedz im, że chcesz aby twój mail [email protected] był domyślnym mailem w konfiguracji php twojego serwera dla phpmail().

 

Kiedy już ten krok osiągniesz w preście ustawiasz sobie "Użyj funkcji mail w php..." i wszystko powinno działać.

 

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z przekierowaniem chodzi o to, że nie chce wchodzić ciągle na pocztę home.pl, tylko chce, żeby maile przychodziły na gmail ;)

 

Właśnie oni mnie wczoraj pokierowali, żebym sobie stworzyła maila z domeną eintex i jego podała w ustawieniach, tak też zrobiłam i nie działa właśnie :(

 

A jeśli chodzi o konfiguracje php to mówiła, że nie zmienili przy przenoszeniu nic co by mogło popsuć wysyłanie maili.

I też mi wczoraj przenieśli php na wyższą wersje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktualizacja (zebrane wiadomości):

 

Udało mi się naprawić maile z formularza kontaktowego.

 

Mam serwer na home.pl i okazało się, że nie mogę przekierować wiadomości na pocztę 'zewnętrzną', np. Gmail, tylko poczta musi być na home.pl. Dlatego założyłam skrzynkę na home.pl i ustawiłam przekierowanie na Gmail (żeby mi maile po prostu na Gmaila i tak przychodziły).

 

Następna sprawa to są ustawienia.
W Prestashop mam ustawione:
Użyj funkcji mail() w PHP. Zalecane; działa w większości przypadków.

I mail [email protected]

 

Następnie weszłam na panel Home.pl i w konfiguracji maila znalazłam Zabezpieczenia antyspamowe. Zaznaczyłam "Akceptuj pocztę z zewnętrznego przekierowania" i maile działają :)

 

 

Zmieniłam jeszcze pliki jak ktoś wcześniej na forum napisał:

 

../tools/swift/Swift/plugin/MailSend.php

public function __construct($params="-f %s")
{
$this->setAdditionalParams($params);
$this->setOS(PHP_OS);
}

gdzie -f to dodatkowy parametr
 

oraz dodatkowo

../tools/swift/Swift/Message.php

$this->setFrom("[email protected]");

Oraz:
"controllers/front/ContactController.php. W lini numer 196 usunąłem $from i w to miejsce wpisałem adres mailowy sklepu który jest na domenie home.pl. Oczywiście też ten adres trzeba wpisać w Preście w Zaawansowane/Adresy e-mail. Poniżej zamieszam przerobioną linijkę kodu. U mnie ładnie działa."

$var_list, $contact->email, $contact->name, '[email protected]', ($customer->id ? $customer->firstname.' '.$customer->lastname : ''),

Źródło: https://www.prestashop.com/forums/topic/347308-homepl-problem-z-funkcj%C4%85-mail/

 

 

Jednak nie jest jeszcze wesoło, bo powiadomienia po zamówieniu dalej nie przychodzą :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...