Jump to content

Transferuj + dodatkowa opłata


krzyho

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam moduł Transferuj i poszukuję modułu lub innego rozwiązania który doliczałby do ceny prowizję (tak, żeby klient widział ją w koszyku) ktoś się spotkał z podobnym rozwiązaniem, modułem?

 

Za podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek.

Edited by krzyho (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

http://www.ekomercyjnie.pl/aspekty-prawne-w-ecommerce-pytania-i-odpowiedzi-2-dodatkowa-oplata-dla-klienta-za-prowizje-pobierane-przez-systemy-platnosci/

 

Najprostszym jednak i najbezpieczniejszym prawnie rozwiązaniem jest włączenie tej prowizji do ceny produktu...

 

Zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta przedsiębiorca nie będzie mógł obciążyć klienta dopłatą za wybraną formę płatności wyższą niż rzeczywiste koszty, które ponosi sprzedawca w związku z zastosowaniem danej formy płatności (art. 44 ust. 2 nowej ustawy).

Dla przykładu, jeśli za płatność kartą kredytową sprzedawca płaci operatorowi płatności prowizję w wysokości 1,5% od wartości transakcji to po wejściu w życie nowej ustawy sprzedawca nie będzie mógł pobierać od kupujących dodatkowej opłaty wyższej niż wskaz a ne 1,5%.

 

czyli dodawanie do ceny produktu odpada, bo w jakims stopniu sztucznie zawyzamy ceny produktow przy przelewie standardowym czy odbiorze osobistym. druga rzecza jest  wykazanie tej doplaty w rozliczeniu dla klienta (art. 10 ust. 2 nowej ustawy). tylko i wylacznie wchodzi tutaj kwestia naliczania i wykazania danej doplaty (nie wiekszej niz rzeczywista) w konkretnym module platnosci. 

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta przedsiębiorca nie będzie mógł obciążyć klienta dopłatą za wybraną formę płatności wyższą niż rzeczywiste koszty, które ponosi sprzedawca w związku z zastosowaniem danej formy płatności (art. 44 ust. 2 nowej ustawy).

Dla przykładu, jeśli za płatność kartą kredytową sprzedawca płaci operatorowi płatności prowizję w wysokości 1,5% od wartości transakcji to po wejściu w życie nowej ustawy sprzedawca nie będzie mógł pobierać od kupujących dodatkowej opłaty wyższej niż wskaz a ne 1,5%.

 

czyli dodawanie do ceny produktu odpada, bo w jakims stopniu sztucznie zawyzamy ceny produktow przy przelewie standardowym czy odbiorze osobistym. druga rzecza jest  wykazanie tej doplaty w rozliczeniu dla klienta (art. 10 ust. 2 nowej ustawy). tylko i wylacznie wchodzi tutaj kwestia naliczania i wykazania danej doplaty (nie wiekszej niz rzeczywista) w konkretnym module platnosci. 

Cześć,

Według twojej interpretacji, każda marża jest sztucznym zawyżeniem ceny. Czy gdzieś się mylę? Nie spotkałem się w prawie jeszcze z pojęciem 'sztuczne zawyżenie ceny'. Mógłbyś mi wskazać akt prawny, który zakazuje 'sztucznego zawyżania ceny'? Jakoś super dużej wiedzy prawnej nie mam. Chętnie się dowiem, gdzie o czymś takim mogę poczytać.

art. 44 ust. 2 ustawy podlinkowanej niżej, dotyczący zmian w kodeksie cywilnym nic nie mówi o zakazie 'sztucznego zawyżania ceny'.

 

Co do drugiej rzeczy i artykułu 10 ust. 2 ustawy która weszła w życie 25 grudnia 2014 o prawach konsumenta. Przecież nikt nie pisał, że klient poniesie jakiekolwiek dodatkową opłatę niż cena produktu, na którą nie wyraziłby zgody. Ten artykuł dotyczy sytuacji gdzie klient na przykład widzi kwotę za moduł do prestashop 10 zł. Później dodaje do koszyka, a w koszyku automatycznie dodaje mu się 'ubezpiecznie modułu' czego sam nie dodał i na co nie wyraził zgody.

Link do ustawy:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000827

 

Pozdrawiam SirPresta

 

 

EDIT

 

Co do tańszego modułu, to coś takiego znalazłem jeszcze:

http://www.prestapoint.com/en/the-combination-of-transport-and-payment-fees-and-rebates-in-order-8.html

 

Ale nie testowałem. To jakaś darmowa wersja testowa. Być może działa.

Edited by SirPresta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

bynajmniej, pisac o zawyzaniu ceny nie mialem na mysli marzy itp. chodzilo mi tylko o to, ze taka cene dodatkowa za naliczanie platnosci trzeba by przypisac do kazdej platnsoci (w cenie produktu) a e-platnosci  to tylko czesc, ktora wybiera platnik. w takim rozwiaznaiu doliczeniu do ceny kazdy klient ponosilby taki koszt bez roznicy czy placi przy odbiorze czy eplatnosciami. a w dobie tzw. kryzysu kazdy patrzy na cene. to nie te czasy, ze bierze co ma ;)

 

a placenie przez e-platnosci to luksus, a za kulsus sie placi. kazdy zamiast bezposredniej platnoci, bez przepisywania danych itd. jezeli bedzie chcial zaplacic taniej i sie troche pomeczyc to wybierze przelew tradycyjny i za reczne wpisywanie danych zaoszczedzi te pare groszy ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...