Jump to content

Problem z panelem administracyjnym


e-protetic

Recommended Posts

Witam,

posiadam sklep na prestashop 1.5.4.1., w ostatnich dniach chciałem zainstalowac moduł bloga, smart blog, po wgraniu pliku w wersji zip, raczej nie udanym wgraniu, zakładka modułów przestała działać. Będąc na stronie głównej panelu administracyjnego klikam w moduły i pojawia się biała strona, nic dalej się nie dzieje. Co mogło by być przyczyną?

Pozdrawaim

Link to comment
Share on other sites

wychodzi na to, że smart blog nie jest kompatybilny z prestashop 1.5

no chyba, że przyczyna jest inna np. brak wystarczającej pamięci

jak yabber wspomniał - jeżeli nie chcesz z niego korzystać - usuń go.

jeżeli chcesz - włącz raportowanie błędów: https://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, może to głupie pytanie, ale co to znaczy logować się przez ftp. Prowadzenie sklepu i ogarnięcie tej platformy przypadło mi z przypadku, a muszę siętego nauczyć. Pozdrawiam

 

Edit:

Znalazłem opis jak się zalogować https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-polaczyc-sie-z-serwerem-ftp-za-pomoca-przegladarki-internetowej/, czy macie jeszcze jakieś rady?

 

Takie coś udało mi się osiągnąćhttp://zapodaj.net/63bf080764c6d.png.html co jest nei tak?

Edited by e-protetic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Rady mam 2 dla Ciebie pierwsza to skorzystaj z klienta ftp czyli program typu filezilla czy totalcommander, to dzięki nim zrobisz to co chcesz osiągnąć. Natomiast druga rada jest kluczowa i większość użytkowników z tego forum jest tego samego zdania, a mianowicie uciekaj z home.pl nie jest to dobry hosting pod sklep na prestashop. Zważywszy na liczbę Twoich postów zakładam ze jeszcze nie zdążyłeś się zaprzyjaźnić z wątkami na forum ale większość nietypowych błędów które nie powinny mieć miejsca dotyczą właśnie hostingów typu home.

Link to comment
Share on other sites

Filezille ściagnąłem, muszę ją uruchomić. Zgłębię temat na forum jeśli chodzi o home.pl, niestety przedłużyliśmy u nich umowę w styczniu, więc na razie odpuszczę sobie zmianę tej firmy, mam też wiele innych problemów na głowię, ale z końcem roku na pewno wezmę to pod uwagę.

Czy żeby pobrać poprawny adres ftp muszę napisać do home.pl o jego udostępnienie, czy do człowieka który uruchamiał mi sklep?

Link to comment
Share on other sites

Czy żeby pobrać poprawny adres ftp muszę napisać do home.pl o jego udostępnienie, czy do człowieka który uruchamiał mi sklep?

Z tego co wiem to u ciebie może to wyglądać tak:

serwer: e-protetic.pl.home.pl

nazwa użytkownika: e-protetic.pl

 

Teraz sobie przekalkuluj to co pisał Krystian i tak dla przykładu Konto WPro w linuxpl.com z tym co masz obecnie plus dodaj koszt przedłużenia domeny do ceny i sam zobaczysz że profesjonalny hosting na którym sklep będzie dużo sprawniej działał z darmową domeną, jest w porównywalnej cenie z pseudo hostingiem na home gdzie dodatkowo opłacasz domenę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, usiądę teraz do lektury i spróbuję zrozumieć o czym piszecie;) Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, nie informatykiem, więc jest mi chwilami trudno, ale muszę się przekwalifikować, życie zmusiło.

Link to comment
Share on other sites

Pełen sukces!! Wszystko działa!

Teraz mam inne pytanie. Jeśli smartblog nie działa, to czy możecie zapropnować mi inny moduł żebym mógł umieścić na stronie publikacje, część jest jako tekst, część jest w postaci zdjęć z tekstem.

Link to comment
Share on other sites

Witam Was potrzebuję pomocy ,otóż nie mogę edytować zamówień w prestashop ,nie wiem co się stało ,po prostu nie ma guzika edycji .Nie mogę nic z zamówieniem klienta zrobić ,pomóżcie ,od czego zacząć ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...