Jump to content
  • 0

specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?


PeterQ

Question

Witam

 

Zaczynam przyglądać się Prestashop. Widzę spory rozwój od ostatniego czasu kiedy miałem styczność z tym sklepem. Nadal jednak nie mogę doszukać się funkcji które potrzebuję aby sprzedawać mój towar. Przedstawię kilka reguł które decydują o cenie produktu. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podpowie mi co Presta potrafi w standardzie, co po ew. wykupieniu modułu (jakiego?) ew. czego w ogóle nie potrafi na dzień dzisiejszy.     

 

Towarem są licencje na korzystanie z  oprogramowania. Po zakupie towar wysyłany jest elektronicznie w formie kodu aktywacyjnego.

 

  • Licencje są na określony okres, np. rok, 2, 3 lata. 
  • Cena jednostkowa licencji wynika z tabeli cenowej (przedziały ilościowe)
  • Odpowiednie grupy klientów mają procentowy upust cenowy. Nie mogę jednak upustu przypisać do klienta, opcja taka musi być widoczna już przy towarze, zanim klient doda towar do koszyka i wprowadzi swoje dane

 

Przykład:

 

Program #1:

 

Cena za rok:

przy ilości licencji 1-5 =  100zł / szt.

przy ilości licencji 6-10 =  90zł / szt.

przy ilości licencji 11-50 =  70zł / szt.

 

Cena za 2 lata:

przy ilości licencji 1-5 =  180zł / szt.

przy ilości licencji 6-10 =  150zł / szt.
przy ilości licencji 11-50 =  120zł / szt.

 

Opcja:

klient komercyjny - bez zniżek

do użytku domowego  -20% od ceny bazowej

dla edukacji  -30% od ceny bazowej

 

Czyli jeśli szkoła chce kupić 7 licencji na 2 lata to powinna móc wyklikać taką ścieżkę:

 

1. przedział 6-10 na 2 lata = 150zł / szt. * 7 = 1050zł

2. edukacja -30% = 735zł

 

Czyli do koszyka wpada 7 licencji za łączną kwotę 735zł

 

Próbowałem ale atrybuty z tego co widzę mają wpływ na cenę kwotowy a nie procentowy. Nie znalazłem też modułu który by to oferował. Czyżby się nie dało? Znalazłem tylko moduł który wysyła kody aktywacyjne ale cen nie potrafię ogarnąć :(

 

Będę bardzo wdzięczny za  jakieś wskazówki. 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

- quantity discount - prestashop posiada taką funkcję tj. ustalisz cenę dla przedziałów ilościowych produktu.

np. 1-200 - cena za sztukę to 9zł

201-300 - cena za sztukę to 8zł

301-400 - cena za sztukę to 7zł

itp.

 

- co do licencji na 2 lata, rok, 3 lata itp.

jest opcja skorzystania z atrybutów, czyli w efekcie będzie możliwość utworzenia produktu z różnymi cenami uzależnionymi od: ilości licencji, czasu trwania licencji.

 

 

- zniżki dla grup klientów: prestashop obsługuje zniżki dla grup klientów, możesz dla nich ustalić rabat 30%, lub kazdy inny, lub z niego nie korzystać.

klientów powiązujesz z wybranymi grupami, tj, możesz utworzyć grupy:

- klient indywidualny

- klient komercyjny

- klient edukacyjny

 

i do każdej z grup przypisujesz sobie klientów tak jak zechcesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

- zniżki dla grup klientów: prestashop obsługuje zniżki dla grup klientów, możesz dla nich ustalić rabat 30%, lub kazdy inny, lub z niego nie korzystać.

klientów powiązujesz z wybranymi grupami, tj, możesz utworzyć grupy:

- klient indywidualny

- klient komercyjny

- klient edukacyjny

 

i do każdej z grup przypisujesz sobie klientów tak jak zechcesz.

 

dzięki za wskazówki, jednak tak jak pisałem nie mogę upustu dla edukacji przypisać do grupy klientów. Nie mogę zmuszać klienta żeby najpierw musiał się zalogować żeby poznać cenę danego produktu (uciekną mi klienci) :) Poza tym, mam różne grupy produktów gdzie edukacja raz ma 30%, w innej grupie produktów edukacja  ma 20%. Dlatego też musiałoby to być przypisane do produktu, coś jak atrybut, tyle że pomniejsza cenę nie kwotowo  a procentowo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...