Jump to content

Bardzo duże obciążenie procesora


ptyskju

Recommended Posts

Witam!

Mam straszny problem - presta w szczytowej formie wykorzystuje od 400 do 600% zużycia procesora. Średnio dziennie wacha się od 120 do 220 %. Nie mam pojęcia kompletnie co zrobić żeby zmniejszyć te wartości. W statystykach Presty są głównie boty googla. Włączone jest całe CCC, co trochę zmniejszyło problem. Z hostingu mam informacje, że najbardziej obciąża plik index i z głównej strony i od admina.

Wersja presty: 1.6.0.8

Hosting: superhost, wersja podstawowa

Ilość produktów: 630

Sklep jest w wersji produkcyjnej.

Edited by ptyskju (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

@hatak trochę poprawiłem post pod względem czytelności ;)
@krzysiuus Właśnie sprawdzam boty, ale z tego co widzę na statystykach Presty to są to tylko zwykli ludzie. No ale bez przesady, dziś od 5 godzin mam największe obciążenie - ponad 500% przy odwiedzinach maksymalnie 250 osób o jednej godzinie, łącznie do tej pory było ponad 800 wejść.

Swoją drogą jest niesamowita rozbieżność pomiędzy statystykami Google a tymi od Presty. Analytics pokazał wczoraj 50 sesji i 250 odsłon, gdzie Presta doszła do 760 wizyt.

Link to comment
Share on other sites

Coś tu nie gra... nie masz czasem jakiś dodatkowych (jakiś zaawansowanych?) modułów że tak to żre? Może w logach serwera jakieś błędy?

Powiem Ci też że dużo zależy od hosta, kiedyś admin kylos'a zrzędził że mój serwis za bardzo obciąża ich serwer radził przenieść się na wyższy plan, zmieniłem firmę i kupiłem host na litespeed

 

Cytuję:

 

Serwer ten został wybrany jako lepszy zamiennik serwera Apache. Jest to komercyjny serwer www dający o wiele większe możliwości wydajnościowe.

 

Żadnych komunikatów i chodzi całość dużo szybciej.

Link to comment
Share on other sites

Moduły same podstawowe, no może poza Google Analytics. A nawet mniej, bo tylko te wykorzystywane są zainstalowane. Będę musiał się spytać jak to jest przy przechodzeniu na wyższy plan hostingu.
Błędy w logach dotyczą głównie nieistniejącego pliku bądź ścieżki w panelu administracyjnym: AH01257: unable to connect to cgi daemon after multiple tries i okazjonalnie w części klienckiej.

Link to comment
Share on other sites

A wiesz jakie tam zegary sa przypisaywane na klienta kiedys widziałem hosting 6 rdzeni ale po 15% mocy obliczeniowej i bylo fajnie.

Zobacz jeszcze na statystyki wydajnosci w prescie tryb debug z listingiem gdzie tracisz czas.

Dodatkowo przyznaj sie kiedy optymalizowałeś baze danych...

Czy uzywasz jakiś metod cache w PHP ??

Link to comment
Share on other sites

Byc moze jestem w chwili obecnej skazony zachowaniem niektorych firm seo lub hostingowych, ale dalej wydaje mi sie, ze to nie jest jakies niewiarygodnie wysokie obciazenie tylko zbyt niska granica ustawiona przez system . Te 500% ponad norme przy normalnym hostingu to wylaczenie twojej strony przez admina szybsze niz pstrykniecie palcami. I jeszcze jedno analitycs pokazuje realne fizyczne osoby, statystyki presty wszystko - 30 krotne wejscie jednej osoby, boty uboty :) Lepsze byloby ogladanie awstatu jesli hosting'odawca zainstalowal. 

Link to comment
Share on other sites

Optymalizacja bazy danych tylko niewiele zmniejszyła obciążenie. Boty to około 9% całego ruchu na stronie. Po prostu zbyt niska moc obliczeniowa była przypisana do tego konta. Teraz przez tydzień przetestuję lepsze i zobaczymy. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...