Jump to content

Sklep mocno spowolniony - prawdopodobnie atak hakerski


jaca754

Recommended Posts

Witam,
 
Mam problem, ponieważ od trzech tygodni nie mogę zapisać produktu a mój sklep jest przeciążony - mam jakieś dziwne IP, które co sekundę wchodzi na stronę (sklep prestashop, otomaszyny.pl).
 
Google analytics pokazuje, że ten ruch jest z Rosji.
40283556169164238225.png

 

IP zaznaczone na czerwono to fake - jeżeli ktoś wie co może się dziać proszę o pomoc!

Edited by jaca754 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie wiem co się dzieje, bo od kiedy to się pojawiło to mój sklep nie nadaje się do użytku. Nie mogę nawet spokojnie edytować produktu, ponieważ guzik zapisz się bardzo długo ładuje. 

 

Coś jest dziwnego, bo nawet google anatylics pokazuje mi, że ruch pochodzi z rosji, np. z jakiś dziwnych haseł typu (organic search)

 

google officially -recommends ilovevitaly.com search shell / (not provided) / resellerclub scam

 

albo z jakiś dziwnych linków typu: forum.topic57010857.darodar.com

 

Możliwe jest też, że mój serwer jest po prostu do dupy - mam w 1and1.

Link to comment
Share on other sites

1. Jeśli chodzi o hosting 1&1 i prestashop na nim, to na tym forum i w sieci znajdziesz masę opinii (tylko same złe).

2. Wejścia na sklep z danego państwa możesz zablokować w Preferencje -> Geolokalizacja.

3. Nie masz włączonych w preście żadnych optymalizacji CCC, co również muli wczytywanie Twojej strony.  Zaawansowane -> Wydajność.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

te wejścia które masz a które wydają Ci się podjerzane to nowa dość znana i popularna ostatnio metoda spamu która ma spowodować, że wejdziesz na te strony

wątek tutaj: https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/3s_K5sfIp-4

 

mimo wszystko to i tak za mało, te pojedyncze wejścia aby przyblokować sklep. Raczej kwestie hostingu, który jest szczerze mówiąc, jedną z najgorszych możliwości ;-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...