Jump to content
  • 0

Sposób dostawy bankwire.php i cashondelivery.php


lukasz_1410

Question

Podczas instalacji i konfiguracji Presty 1.5.6.2 dodając dwa sposoby wysyłki (przelew na konto oraz wysyłka za poraniem) mamy sytuację, że klient podczas dokonywania zakupu w dwóch kolejnych krokach ma do wyboru dwa te same sposoby płatności.

 

Pierwszy krok PRZEDPŁATA / POBRANIE... zaznaczamy przelew

 

 

1.png

 

 

W drugim kroku pojawia się ponownie ZAPŁAĆ PRZELEWEM oraz ZAPŁAĆ PRZY ODBIORZE gdzie dla potencjalnego Kowalskiego sytuacja jest nie do końca jasna ponieważ skoro wybrał PRZEDPŁATA to skąd tam możliwość wyboru ZAPŁAĆ PRZY ODBIORZE.

 

 

2.png

 

 

 

Dzięki jednemu z członków forum udało się problem rozwiązać. W przypadku wyboru PRZEDPŁATA pojawia się tylko ZAPŁAĆ PRZELEWEM i podobnie w przypadku pobrania.

 

 

3.png

 

 

Operacja wymagała edycji dwóch plików "bankwire.php" oraz "cashondelivery.php" oraz przypisanie im odpowiednich ID dostępnych w sposobie dostawy które kolejno miały PRZEDPŁATA ID 6, POBRANIE ID 7.

 

Po tej konfiguracji wszystko działało prawidłowo.

 

Dziś po dodaniu kilkuset produktów coś mnie tknęło aby sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo i tutaj niemiłe zaskoczenie ponieważ znowu pojawiła się możliwość po wybraniu PRZEDPŁATA w następnym kroku mamy do wyboru ZAPŁAĆ PRZELEWEM oraz ZAPŁAĆ PRZY ODBIORZE.

 

Szukając powodu doszedłem do tego, że uległy zmianie ID płatności PRZEPŁATA z 6 na 23 oraz POBRANIE z 7 na 25.

 

Moje pytanie brzmi następująco...

 

Czy oba moduły mogą się automatycznie aktualizować co powoduje zmianę ich ID?

 

Jeśli tak, to czy można tą aktualizację wyłączyć?

 

Jeśli nie, to co mogło być powodem ich zmiany?

 

Dodam, że w między czasie nie były dodawane żadne moduły dotyczące sposobu płatności i tylko raz dokonano przedziałów wagowych i kosztów dostawy.

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...