Jump to content
  • 0

Dostawa "zakresy nachodzą na siebie"


Brudinho

Question

Mam problem z ustawieniem kosztów dostawy. Po skonfigurowaniu nowego sposobu dostawy jest on niedostępny. Jest on także niemożliwy do edycji wyświetla się napis "zakresy nachodzą na siebie". Czy ktoś może wie o co dokładnie chodzi i jak można to rozwiązać?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli nie możesz wyedytować, to może wprowadź nowy o tych samych ustawieniach, tylko w drugiej zakładce "Lokalizacje wysyłek i Koszty" sprawdź własnie zakresy, czy nie ma jakiejś kolizji  w wartościach  >= i <, bo to powoduje problemy w pierwotnym ustawieniu.

jakimś cudem udało Ci się zachować zakresy, które nachodzą na siebie, podczas gdy PrestaShop to uniemożliwia, a ja musiałem zrobić to bezpośrednio w tabeli, żeby zobaczyć ten błąd. Brawo! ;)

 

Ewentualnie możesz zmienić te wartości w bazie danych za pomocą phpmyadmin, tabela: ps_range_weight

 

Ale faktycznie ten błąd nie powinien się zdarzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli nie możesz wyedytować, to może wprowadź nowy o tych samych ustawieniach, tylko w drugiej zakładce "Lokalizacje wysyłek i Koszty" sprawdź własnie zakresy, czy nie ma jakiejś kolizji  w wartościach  >= i <, bo to powoduje problemy w pierwotnym ustawieniu.

jakimś cudem udało Ci się zachować zakresy, które nachodzą na siebie, podczas gdy PrestaShop to uniemożliwia, a ja musiałem zrobić to bezpośrednio w tabeli, żeby zobaczyć ten błąd. Brawo! ;)

 

Ewentualnie możesz zmienić te wartości w bazie danych za pomocą phpmyadmin, tabela: ps_range_weight

 

Ale faktycznie ten błąd nie powinien się zdarzyć.

Nie mogę w ogóle wyedytować, po wejściu w edytuj każda próba zmiany zakładki skutkuje informacją "Zakresy nachodzą na siebie".

Na stronie w przypadku wyboru tego sposobu dostawy nie można zaakceptować regulaminu.

Wszystko działało, nagle ni stąd ni z owąd przestało, nic nie było aktualizowane.

Stworzenie każdego nowego dostawcy nawet z 1 zakresem skutkuje wyświetleniem "zakresy nachodzą na siebie"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po sprawdzeniu bazy z ostatnim backupem oraz backupem ze startowej wersji sklepu (od razu po wprowadzeniu wszystkich danych) wszystko wydaje się ok. Po usunięciu i zaimportowaniu danych niby wszystko jest ok, (ale np. zdjęcia dostawców się podmieniają na z innej kategorii) zakresy powielają się z innego z dostawców a po edycji wyskakuje znajomy komunikat błędu zakresów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po większym przestudiowaniu bazy danych okazało się, że błędy były w tabelach ps_carrier. Po tworzeniu jakiegokolwiek nowego dostawcy powielał on się z istniejącą pocztą polską, stąd zakresy nachodzące na siebie i inne problemy.

 

Temat można zamknąć pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To jest bug presty i można go obejść wpisując minimalną wartość kolejnego zakresu większą niż maksymalna wartość poprzedniego zakresu. Np:

 

"Nieprawidłowy zapis":

>= value to < value (weight in kg)

0.000000 to 4.000000

4.000000 to 10.000000

10.000000 to 20.000000

20.000000 to 30.000000

 

Powinno być:

>= value to < value

0.000000 to 4.000000

4.000001 to 10.000000

10.000001 to 20.000000

20.000001 to 30.000000

 

 

Link do tematu w j. angielskim

https://www.prestashop.com/forums/topic/340575-ranges-are-overlapping-with-changing-carrier-options/

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...