Jump to content
  • 0

Automatyczne dodawanie produktu do koszyka.


benek

Question

Witam,

 

czy istnieje możliwość, aby automatycznie dodawać jakiś konkretny produkt Y do koszyka, gdy np. klient chce zamówić mniej niż 15 sztuk produktu X.

Przykładowo:

 

klient dodaje 7 sztuk produktu X do koszyka i przechodzi do koszyka. W tym momencie system automatycznie dodaje do jego koszyka 1 produkt Y.

 

Czy takie działanie jest możliwe do wykonania?

 

Pozdrawiam,

benek

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wiam,

 

dzięki za zainteresowanie tematem. Dokładnie chodzi tylko o to, aby za każdym razem gdy klient chce kupić jakieś produkty w liczbie mniejszej niż minimum dokłada mu się automatycznie jeden i ten sam produkt.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiam,

 

dzięki za zainteresowanie tematem. Dokładnie chodzi tylko o to, aby za każdym razem gdy klient chce kupić jakieś produkty w liczbie mniejszej niż minimum dokłada mu się automatycznie jeden i ten sam produkt.

 

Pozdrawiam.

 

jaka wersja prestashop?

czyli krótko mówiąc, jeżeli ktoś do koszyka doda np. mniej niż 15 sztuk produktu X to wtedy z automatu do koszyka chcesz dodać n produktu Y (gdzie Y może być produktem X).

 

a co w przypadku, jeżeli ktoś sobie taki dodatkowy produkt z koszyka usunie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

sklep zostanie postawiony na silniku 1.6.0.8.

Dokładnie tak jak piszesz, tyle, że produktu Y będzie zawsze jedna sztuka.

 

Z tym dodanie produktu chodzi o to, że mam pewne minimum logistyczne (minimum opłacalności sprzedaży) dla każdego produktu. W sytuacji gdy klient chce kupić mniej produktu niż minimum (a jak wiadomo klient nasz Pan i może tak chcieć) automatycznie ma doliczyć pewien produkt/usługę (która pozwoli mi na rentowną sprzedaż poniżej tego minimum). Wiem z doświadczenia, że opisy na karcie produktu o tzw. minimum zakupowym i ew. dopłatach do zamówień poniżej wymaganej ilośći nie zdają rezultatu.

Byłoby super gdyby można było zabezpieczyć ew. usunięcie produktu z koszyka - lub gdy klient dołoży jeszcze produktów do wymaganego minimum dodatkowy produkt sam zniknie, ale to już bardziej złożona sprawa - i raczej samemu sobie z czymś takim nie poradze. Proszę jedynie o naprowadzenie, gdzie mogę szukać rozwiązania.

 

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc,

Pozdrawiam,

benek

Link to comment
Share on other sites

  • 0

w tym przypadku potrzebny byłby moduł który by takie funkcjonalności dodał.
w tym celu można korzystać z hooka actionCartSave

 

ten hook "odpala" się zaraz po tym gdy ktoś doda / usunie produkt do koszyka.

 

ja to widzę tak:

1) pobierasz z modułu informacje o - nazwijmy to - restrykcjach (np. dodaj do koszyka jakiś produkt, gdy w koszyku nie ma wystarczającej liczby produktu X)

2) sprawdzasz jakie produkty są w koszyku

3) jeżeli w koszyku jest jakiś produkt, który ma zdefiniowane restrykcje to moduł z automatu dodaje wybrany produkt do koszyka

moduł w sumie do zrobienia w jeden wieczór.

kwestią pozostaje wpływ innych czynników. np.

- ktoś zamawia 5 produktów X oraz 25 produktów Y

sprzedaż samych 5 produktów X jest nieopłacalna, ale jak ktoś dołoży do koszyka inne produkty ( w tym przypadku 25 produktów Y) - to już cały proces sprzedaży staje się opłacalny
- kwestia związana z odbiorem, np. wysyłka 5 produktów jest nieopłacalna, ale odbiór osobisty już tak

 

czy takie akcje mają być rozpatrywane?
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...