Jump to content
  • 0

Zmiana adresu sklepu


miczi

Question

Witam!
Mam sklep na prestashop domena jest powiązana z serwerem (serwer na netlook.pl). 

Podpiąłem inną domenę z nazwa.pl i teraz chciał bym zmienić adres sklepu na domenę z nazwy pl. 

domena jest podpięta pod folder /public_html/nowa domena-pl a sklep jest na /public_html/

Chyba nie powinno być zbyt trudno.

Jak to zrobić żeby nie stracić żadnych danych?

Edited by miczi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nowa domena musi wskazywać dokładnie ten sam folder co stara, jeśli tak jest w prescie zmieniasz nazwę domy i tyle, bezbolesne przejście.

Zgadza się, ale kolega ma domenę u innego usługodawcy. Należy zmienić nazwę domeny w panelu administracyjnym presty oraz dodać serwery DNS.

 

Nie pamiętam dokładnie tej procedury, proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc koledze.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy wystarczy jak:
- przekopiuje pliki do nowego folderu

- w bazie danych w tabeli ps_configuration zmienie PS_SHOP_DOMAIN i PS_SHOP_DOMAIN_SSL na aktualną domenę 

- zmienię nazwę domeny w panelu administracyjnym

 

Nie jestem pewien czy uda mi się odpalić tą preste z nowej domeny może dla bezpieczeństwa utworze drugą taką samą bazę danych. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Serwer jest na netlook.pl opcji takiej nie ma napisałem do nich i otrzymałem taką odpowiedz:

Zmiana domeny głównej musi być wykonana przez nas bo jest to zmiana konfiguracji konta. 

Zmiana domeny głównej wymaga usunięcia wszystkich kont email na serwerze, we wszystkich domenach. Konta email będzie musiał Pan później samodzielnie odtworzyć, niestety ich ewentualnej zawartości nie da się odzyskać.

Mając na uwadze w/w informacje, prosimy o potwierdzenie czy chce Pan dokonać zmiany domeny głównej na serwerze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Witam.
mam wykupioną domenę na home.pl,  a preste na webd.pl.
 
W cPanelu webd podpiąłem kupioną domenę z home.pl do folderu z prestą. Na home.pl dałem dns-y webd.pl-owe.
 
w Preście 17 nie ma opcji /nie moge znaleźć USTAW URL SKLEPU-->Domena sklepu. otwiera mi się na zasadzie przekierowania.
 
Co mam zrobić? na ftp mam folder ze sklepem i pusty folder nazwę domeny. czy mam tam przenieść sklep i w bazie zmienić url
w ps_shop_url?
domain 
domain_ssl
 
 physical_uri
Czy jak to zrobić?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy wystarczy jak:

- przekopiuje pliki do nowego folderu

- w bazie danych w tabeli ps_configuration zmienie PS_SHOP_DOMAIN i PS_SHOP_DOMAIN_SSL na aktualną domenę 

- zmienię nazwę domeny w panelu administracyjnym

 

Nie jestem pewien czy uda mi się odpalić tą preste z nowej domeny może dla bezpieczeństwa utworze drugą taką samą bazę danych. 

Spokojnie możesz to zrobić  ;)

Profilaktycznie (tak na wszelki wypadek) sprawdź czy ten nowy folder na pewno "należy" do tej domeny - wgraj do niego cokolwiek może być jakikolwiek plik np. graficzny i wpisz jego adres w przeglądarce. Jeśli będzie widoczny to możesz wgrywać do tego folderu pliki sklepu :)

Kopię bazy danych jak najbardziej - zrób (to nigdy nie zaszkodzi). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

10 minut temu, Wojtan napisał:

 A czy przypadkiem nie należy edytować jeszcze tabeli ps_shop_url ...? Sądzę, że raczej koniecznie.

Zmiana w panelu administracyjnym sklepu, zakładka: Preferencje > SEO&URL > "Domena sklepu" - zapisze noew dane w tabeli ps_shop_url... Nie trzeba robić tego ręcznie w bazie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie i Panie, proszę o pomoc! Naknociłem;)

Zmieniałem domenę - wpisałem nową domenę i usunąłem link folderu, w którym była zainstalowana presta. No i sklep padł. 

Czy mogę przez kod albo bazę danych wrócić do poprzednich ustawień?

PrestaShop 1,7

 

Doszedłem do bazy danych i w tabeli bazy danych wartości są takie same jak były poprzednio.

Edited by WorkMariak (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...