Jump to content
  • 0

Reset hasła klienta


Zibi

Question

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, jeśli tak to proszę o pomoc/podpowiedź. Przy resetowaniu hasła klienta, presta wysyła mail ( przez php ) , ale wyświetla informacje że wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości, taki sam błąd pojawia się po kliknięci w link ( prośbę o nowe hasło ), ale wiadomość z hasłem jest wysłana .

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nikt nie ma jakiegoś pomysłu ? Próbowałem już wszystkiego co jest opisywane, sprawdzone pliki tłumaczeń, zmiany w ( Swift,Message,MailSend ) , zmiany wysyłania z php na smtp, nic się nie zmienia. Drugi sklep postawiony testowo na tym samym serwerze nie generuje błędu.

 

Ostatnio sprawdzone, przy wysyłaniu wiadomości do klienta z panelu zamówień podobna sytuacja - Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości do klienta. ( mail dochodzi do klienta, tak jak w przypadku resetu )

Edited by Zibi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, udało się rozwiązać problem?

 

Pytam ponieważ mam to samo na wersji 1.6.0.13 do której zaktualizowałem sklep właśnie z wersji 1.6.0.9.

 

Problem, błąd wyskakuje również przy wysyłaniu pytania z formularza kontaktowego.

Maile dochodzą tylko ciągle wyskakuje komunikat z błędem.

 

Dodatkowo w ustawieniach mam ustawione mail() w PHP a na dole i tak pojawiają się opcje z SMTP.

 

Serwer VPS.

 

 

post-812155-0-25852100-1427384278_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czas życia presty 1.6.0.13 wynosił jakiś jeden albo dwa dni.

Zapewne były jakieś krytyczne błędy, bo natychmiast pokazała sie wersja 1.6.0.14.

Nie chce mi sie po forge szukać co to za błędy były, ale proponuję zrobić aktualizację do 1.6.0.14.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam ustawione wysyłanie przez PHP, po aktualizacji z 1.6.0.9 do 1.6.0.14 problem zniknął . Myślę że był związany z błędami które zawierał autoinstalator Plesk, kolejne dwa sklepy które instalowałem "ręcznie" nie wyświetlały żadnych błędów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobiłem wersję 1.6.0.14 niestety problem ciągłe występuje. Wyskakuje błąd, ale maile zostają wysyłane.

Wydaje mi się że powodem jest różnica między moim szablonem z 1.6.0.9 a tym najbardziej aktualnym, ale niestety nie mam pojącie które pliki podmienić.

Podmieniłem te: 

- contact-form.js

- contact-form.tpl

- pliki z katalogu blockcontact

- pliki z katalogu blockcontactinfos

na najnowsze ale nic nie daje :(

 

 

EDIT: Sprawdziłem na szablonie domyślnym i problem również występuje wiec to coś innego.

Dlatego pewnie ciągle pojawiają mi się w ustawieniach email opcje SMTP choć mam wybraną opcję (Użyj funkcji mail() w PHP (zalecane; działa w większości przypadków)

Edited by mastek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK, znalazłem przyczynę. Tryb debug znalazł go odrazu :)

Notice: Undefined variable: context in /home/probnalex/domains/probna.eu/public_html/sklep1/override/classes/Mail.php on line 26

Plik ten wgrał mi dodatek Paragon czy faktura, zmieniłem jego nazwę i jest ok, czekam teraz na wyjaśnienia autora dodatku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...