Jump to content

Problem z atrybutami produktu prestashop 1.6.0.9


webbay.pl

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w problemie,

Mianowicie podczas wybrania atrybutu produktu, a następnie dodania tego produktu do koszyka z wybranym atrybutem, system błędnie pobiera atrybut. Zazwyczaj wybiera ustawienie domyślne przy pierwszej próbie dodania. Jak już się doda za pierwszym razem to pobiera ostatni jaki się poprzednio zaznaczyło. Nie pobiera aktualnie zaznaczonych wartości. Tak jakby przeglądarka pobierała zawsze wartość o jeden krok do tyłu.

Zamieniałem pliki na oryginalne: product.tpl, pliki odpowiadające za zamówienia i koszyk. Nic to nie pomogło. Kombinacje i atrybuty raczej są dobrze dodane. Nadmienie, że przenosiłem bazę danych starego sklepu z prestashop 1.2.5 z poziomu phpmyadmin. Jednak tabele odpowiadające za atrybuty wyglądają wporządku. Może coś z Ajaxem? Coś nie przeładowuje i nie aktualizuje zmian?.

Z góry dziękuje.   



 

Link to comment
Share on other sites

Sklep już wyłączyłem, jeśli będzie potrzeba to go włączę. Chociaż wydaje mi się, że już nie będzie potrzeby, ponieważ:

1. Utworzyłem nowy sklep na tym samym sliniku Presty (tam atrybuty jednak działają).
2. Podpiąłem nowo utworzony sklep na bazę danych starego sklepu. Zmieniłem wiersz cookies_key w pliku settings.inc oraz szyfrowanie w celu zalogowania się do panelu administracyjnego.
3. Wszystko działa oprócz właśnie tych atrybutów.

Moje wnioski: 
1. Nie jest to problem w skryptach i plikach Presty. Wcześniej nawet sprawdzałem wszystkie ustawienia w panelu administracyjnym i też nic nie pomogło. 
2. Jest to najistotniej błąd w bazie danych z uwagi też na to, że samodzielnie przeszczepiałem starą bazę sklepu z presty 1.2.5 na nową 1.6.09. Udało mi się samodzielnie rozwiązać sporo problemów i przerzucić praktycznie wszystkie dane. 

Co zauważyłem w bazie:
Są pewne nieścisłości w tabeli (porównałem bazę świeżo utworzoną z moją starą):
ps_product_attribute_shop - nie było nadanego Primary Key na kolumnę id_shop.
ps_attribute_shop - to samo co wyżej,

Usunąłem poprzedni klucz główny, żeby dodać dwa klucze w dwóch kolumnach tak jak jest oryginalnie. Niestety to też nie pomogło, lecz nazwę klucza wymyśliłem. Stąd pytanie, czy nazwa klucza musi być ta sama co utworzył ją zespół prestashop? Jak tak to jaką nosi nazwę? Być może właśnie to rozwiąże mój problem.

Jeszcze raz proszę o pomoc, tym bardziej że już problem jest zawężony do kwestii bazy danych i poprawności tabel.





 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Witam, ja mam problem z dublowaniem atrybutów wyświetlanych po lewej stronie po wejściu w kategorie

 

http://chemiasamochodowa24.pl/21-oleje-do-motocykla

 

Czy jest w ogóle możliwość wyboru co ma być tam wyświetlane, a  co nie?

 

tak,

jest to moduł filtr bloków nawigacyjnych (block layered navigation)

jak wejdziesz na stronę konfiguracyjną modułu to możesz ustawić na podstawie jakich parametrów produktu moduł ma filtrować listy produktów.

najprawdopodobniej parametr pojemności jest zdublowany, wystarczy usunąć zdublowaną wartość

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam,

 

Problem z selectami lub radio buttonami przy atrybutach - rozwiązał ktoś to?

Chodzi o to, że mają np. atrybut Piłki białe i do niego wartości TAK / NIE. Piłki beżowe i do niego wartości TAK / NIE to podczas wyboru przy zamówieniu opcji w pasku przeglądarki internetowej dodaje owszem wartości w linku tj.:

http://minibe.pl/glowna/8-basen-suchy-150-szt-pileczek-rozne-kolory.html#/pilki_bezowe-nie/pilki_biale-tak

ale nie przekazuje tych informacji do zamówienia prawidłowo

 

Przykład z dwoma atrybutami:

http://minibe.pl/glowna/8-basen-suchy-150-szt-pileczek-rozne-kolory.html

Proszę o pomoc jak to rozwiązać w przypadku selectów lub radio buttonów.

 

EDIT:

Upgrade do wersji najnowszej i nadaje id przy atrybutach w pasku przeglądarki, także teraz rozwiązuję problem z brakiem przycisku Dodaj do koszyka mimo, że ilości dla atrybutów i głównego produktu są 1000 szt.

Edited by bradypolska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...