Jump to content
  • 0

Problem ze stronami CMS, Czy jest moduł zamienniki?


DanBag

Question

Cześć,

Z Prestashop dopiero zaczynam więc zgłębiam dokumentację i szukam wielu rzeczy.

Mam dwa problemy z którymi nie mogę sobie poradzić a przeszukiwałem już kilka miejsc.

 

1) W szablonie sklepu mam widoczną lewą kolumnę, na stronach CMS jej nie ma. Jak zrobić aby pozycja modułu DisplayLeftColumn pojawiła się na moich stronach CMS. Na razie używam standardowego szablonu.

 

2) Handluję częściami samochodowymi, gdzie często spotykaną funkcjonalnością są zamienniki produktów. Czyli np. mamy produkt firmy A oraz identyczny produkt firmy B. Każdy z produktów posiada unikalny kod produktu. Opis i funkcje obydwu produktów są identyczne. Zresztą umieszczam obydwa kody produktów w funkcji każdego z produktów.

Czy istnieje funkcjonalność aby wyświetlając produkt A wyskakiwała mi informacja, że w ofercie posiadam zamiennik tego produktu z firmy B.

Można stosować produkty powiązane ale jest to rozwiązanie o tyle kłopotliwe, że przy większej liczbie produktów ciężko pilnować wszystkich powiązań i łatwo coś przeoczyć.

 

Jeżeli ktoś z was spotkał się z podobnymi problemami z góry dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

cms to nie moduł, to integralna część sklepu. nie ma zamienników

 

1) aktywacja lewej kolumny:

zamiast aktywacji dla produktu, aktywuj dla stron cms. Instrukcja ta sama, tylko klikasz w innego ptaszka ;-)

 

2)

 

 

Można stosować produkty powiązane ale jest to rozwiązanie o tyle kłopotliwe, że przy większej liczbie produktów ciężko pilnować wszystkich powiązań i łatwo coś przeoczyć.

 

to w jaki inny sposób takie powiązanie zdefiniować?

chyba jedynym rozwiązaniem jest powiązanie produkt do produktu

 

czyż nie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1 Poblem rozwiązany dzięki. Faktycznie moje przeoczenie.

 

2 Problem: bardziej myślałem aby powiązać indeks produktu z cechami produktu.

Tzn. w cechach produktu A definiuję cechę "numer zamiennika" i umieszczam tam indeksy produktów A, B, C, D itd.

Tak samo robię z pozostałymi produktami.

Potem wystarczy funkcja:

Wyświetlając produkt A pokaż wszystkie produkty które mają cechę numer zamiennika = indeksowi produktu A

 

Czy jest coś takiego możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...