Jump to content

Wyłączony sklep - jak włączyć?


zen86

Recommended Posts

Witam! Przenosiłem ostatnio sklep na prestashop z jednej domeny (i serwera) na drugą domenę (i nowy serwer). Wszystko było OK. Adresy w bazie danych pozmieniałem, w plikach też, niestety nie mogę się zalogować. Po podaniu prawidłowych danych logowania wywala mnie na stronę główną (każdorazowo) w różnych przeglądarkach.

 

Mam dostęp do FTP i do bazy danych. Ktoś wie jak włączyć sklep, aby normalnie się wyświetlał bez dostępu do panelu administracyjnego? Obecnie wyświetla się napis "PRZERWA TECHNICZNA" a chciałbym pokopiować opisy produktów.

Link to comment
Share on other sites

w phpmyadmin zmieniasz:

- tabela ps_configuration

- nazwa zmiennej: PS_SHOP_ENABLE

- zmieniasz ją z 0 na 1

 

problem z logowaniem:

może być tak, że to problemy z cookie

przeczyść przeglądarkę (wyczyść cache przeglądarki z czyszczeniem ciasteczek) i spróbuj ponownie

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Też to przed sekundą znalazłem w ms_configuration właśnie :) ale mimo to dziex za pomoc.

 

Problem z logowaniem pewnie dotyczy kilkukrotnego przenoszenia na różne domeny. Choć ekspertę nie jestem to za logowanie w preście chyba nie odpowiadają ciasteczka ale token. Po zalogowaniu wywala na stronę główną i wyświetla komunikat:

 

STRONA NIEDOSTĘPNA

NIESTETY PODANY PRZEZ CIEBIE ADRES STRONY NIE JEST DOSTĘPNY

ale to nie jest już problem. Próbowałem wejść poprzez dodanie w pasku adresu jakiejś konkretnej lokalizacji Panelu administracyjnego ale wyświetla wtedy:

 

NIEPRAWIDŁOWY TOKEN BEZPIECZEŃSTWA

 

no ale nieważne. Grunt że już mogę skopiować opisy. Dzięx za pomoc jeszcze raz :)

Link to comment
Share on other sites

odpowiadają ciasteczka w połączeniu z sesją po stronie serwera.

na serwerze tworzy się sesja, w ciasteczkach na komputerze z ktorego było logowanie tworzy się informacja o sesji

 

w niektórych przypadkach, właśnie np. przy przenoszeniu sklepu, numer sesji z ciasteczek może nie zgadzać się z stanem faktycznym (sesje na nowym serwerze). 

 

generuje to problem, bo na komputerze masz informację, że jesteś zalogowany

sesji nie ma na nowym serwerze i wywala błędy w trakcie logowania, lub nie dzieje się nic (nie loguje, nie wywala błędów)

 

 

innym problemem jest np. zabezpieczenie ip,

w sesji tworzy się informacja o numerze ip z ktorego doszło do logowania.

przy zmianie ip (np. rozłączyło Ci internet i masz nowy adres ip po nawiązaniu połączenia z tpsa/netia itp.)

 

według ciasteczek jesteś zalogowany, ale masz nowe ip.

presta dostaje informacje, że jesteś zalogowany. Sprawdza ip (zabezpieczenie przed wykradzeniem sesji z ciasteczek) - jeżeli jest inne niż te zapisane przy pierwszym logowaniu (ze starym ip) to nie dzieje się nic (nie wywala błędów, nie loguje)

 

możłiwości jest dużo :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...