Jump to content
  • 0

To jak to jest z tymi linkami SEO&URL


daniem

Question

Od dłuższego czasu usiłuję ustawić przyjazne linki. Chce w koncu pozbyć się tego nieszczęsnego ID z linku. Po zmianie wywala błąd, że nie przyjmuje takiego zapisu. W dodatku po zmianie jak wchodzę w 3 poziom kategorii pokazuje się biała strona, tak jakby to ze sobą kolidowało.

 

Screen 1: http://awesomescreenshot.com/0f03s1cq25

 

Przykładowo zamieniam z {category:/}{id}-{rewrite}.html na {category:/}{rewrite}.html

Screen 2: http://awesomescreenshot.com/0563s1cz3a

Link to comment
Share on other sites

27 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

standardowo w prestashop nie ma możliwości usunięcia id produktu / kategori / strony cms itp.

przy wykorzystaniu standardowej wersji presty numer ID musi tam pozostać, w przeciwnym wypadku sklep przestanie działać (jak Tobie)

 

pozostaje jedynie skorzystać z modyfikacji lub z rozwiązań które takie modyfikacje tworzą (moduły)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To mam kolejny problem. Pobrałem moduł, który został zaproponowany przez: Krystian Podemski. Mam wersje 1.6.0.6 i moduł nie chce się instalować ani z automatu ani z manuala... Jak zainstaluje z manuala pojawia się autor modułu w liście, ale komunikat:"  No modules available in this section."

Natomiast po próbie instalacji pojawia się komunikat: "This functionality has been disabled."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pomogło! Dzięki wielkie! Nadal nie rozwiązało to mojego problemu. Wciąż mam białą stronę, jeśli usunę {id} z url dalej biała strona... ehhh

 

Masz zainstalowany ten moduł z CodeCanyon? Jeśli tak to w zasadzie automatycznie powinieneś mieć adresy bez ID. 

 

 

przeniosłem id na koniec nazwy produktu i nazwy kategorii - na razie nie zauważyłem problemów z działaniem. Czy ktoś coś podobnego ma już wdrożone na serwerze produkcyjnym?

 

Nie powinieneś mieć żadnych problemów po takiej zmianie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

chyba wiem z tym problem. jeśli usunę id z url to presta nie będzie wiedziała o jaką kategorie mi chodzi, ponieważ mam 2 takie same kat. Bo mam klocki hamulcowe jako: FRONT i tarcze standardowe hamulcowe jako: FRONT

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...