Jump to content
  • 0

Przeniesienie sklepu na nowy serwer.


rexxx

Question

Witam,

Temat sklepu na platformie PS jest dla mnie nowością, ale liczę na to, że szybko się wdrożę. 

Niestety sklep na obecnym serwerze pracuje bardzo słabo i często czas wczytywania strony to nawet 40 sekund. Postanowiłem przenieść sklep na inny serwer żeby sprawdzić czy na innym będzie to samo. 

Niestety coś jest nie tak. Pokrótce opiszę jakie wykonałem działania, a być może ktoś z Was mi pomoże. 

 

 
Nowy serwer ma domyślną wersję PHP w postaci - 5.2.17
 
- Zgrałem wszystkie pliki ze starego serwera i zamówiłem w firmie kopię bazy danych (ja jej nie robiłem, brak dostępu do phpMyAdmin).
- Wgrałem wszystkie pliki skopiowane z poprzedniego serwera do folderu public.html.
- Na nowym serwerze założyłem nową bazę danych.
- W trakcie kopiowania bazy danych wyskoczył mi taki babol - http://i.imgur.com/AKYdS4A.jpg
- Następnie dokonałem edycji pliku settings.inc.php i zmieniłem DNSy w domenie.
 
Czekałem 24 godziny aż wszystko się przetrawi, ale nic się nie wydarzyło. Strona nie działa. 
 
Zmieniałem wersje php od 5.3 po 5.5 i za każdym razem wgrywałem bazę danych, ale zawsze wyskakiwał ten sam błąd. 

 

Link to comment
Share on other sites

42 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W tej chwili przywróciłem sklep na stary serwer, ale gdy DNSy były ustawione na nowy, to nie dało rady się dostać do BO. Wyskakiwał jakiś bład związany z bazą. Zmieniłem DNSy i jak tylko "załapią", to wrzucę zrzut. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzisiaj rano, po całym weekendzie( ponad 48 godzin) zmieniłem DNSy na stary serwer.  Sklep pojawił się po 5 minutach pod adresem. Na potrzeby tego tematu, zmieniłem 30 minut temu DNSy na nowy serwer, tak żeby unaocznić problem jaki się pojawia przy próbie zalogowania do BO. 

 

EDIT: no więc wchodząc do BO na nowym serwerze, wyświetla się taki komunikat:

 

 

 

Bad SubDomain SQL query.
Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Domena to - etrekking.pl 

W tej chwili sklep "siedzi" na starym serwerze. 

 

Co do podkatalogu, to sprawa wygląda w ten sposób. Na starym serwerze sklep jest jakby od razu w folderze "/". Natomiast na nowym jest w katalogu public.html. Czy to może mieć wpływ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zamiast czekać na propagację DNS'ów proponuję zawsze ustawiać sobie przekierowanie w pliku hosts - dodaje się tam po prostu kolejną regułę na zasadzie IP nowej lokalizacji serwera + domena, np:

 

255.255.255.255    example.com

 

Wtedy od razu możemy działać na nowym serwerze, bez czekania. Po kilku dniach regułę można sobie już usunąć, bo DNS'y będą już aktualne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Domena to - etrekking.pl 

W tej chwili sklep "siedzi" na starym serwerze. 

 

Co do podkatalogu, to sprawa wygląda w ten sposób. Na starym serwerze sklep jest jakby od razu w folderze "/". Natomiast na nowym jest w katalogu public.html. Czy to może mieć wpływ?

 

nie sądzę, to raczej kwestia konfiguracji serwera (różnice w strukturze katalogów, i tylko tyle - nie powinno to wpływać na sklep)

 

możesz utworzyć subdomenę np. test.etrekking.pl i podpiąć ją pod nowy serwer?

będzie łatwiej zlokalizować i naprawić przyczynę problemu :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oj, to jest chyba ta wiedza, której jeszcze nie posiadłem :) Nigdy nie zakładałem subdomen itd, ale spróbujmy. 

 

No więc główna domena jest w serwisie nazwa.pl. Nie mogę utworzyć subdomeny za pośrednictwem nazwa.pl, ponieważ oba serwery (stary i nowy) są zewnętrzne. Stary serwer to - 1and1 a nowy to biznes-host.

 

Póki co cały sklep jest na starym serwerze (1and1). Utworzyłem subdomene na nowym serwerze ( biznes-host) i przeniosłem do folderu TEST całą zawartość sklepu. Nie wiem jednak co dalej :) (nie wiem jak ją podpiąć pod cokolwiek :) )

 

Póki co DNSy w nazwa.pl są ustawione na stary serwer.  Czy mam je zmienić na nowy?

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ktoś.  Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to właśnie chłopak, który go robił, zmieniał nazwę. Głowy jednak nie dadzą sobie uciąć, bo nie pracuje już w firmie, która jest za niego odpowiedzialna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Panowie dziękuje wam wszystkim za podpowiedzi. Wczoraj na innym forum ktoś wspomniał o takim skrypcie/programie jak "Adminer". Za jego pomocą sam sobie zgrałem bazę danych ze starego serwera i poprawnie zaimportowałem do nowej bazy. 

 

 

Powstał jednak inny dosyć dziwny problem. Działają podstrony, ale nie działa strona główna :) Ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Nawet nie wiem jak to szukać w googlu. 

 

 

EDIT: Rozwiazałem problem. W głównym katalogu były dwa pliki Index. Jeden html drugi php. Wywaliłem html i sklep ruszył :)

Edited by rexxx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć podłączam sie pod temat ponieważ również mam problem z prawidłowym działaniem presty mam preste 1.6.1.0 generalnie robiłem przeniesienie z xampa na serwer. I tak pliki ze starej instalacji przeniosłem w formie pliku zip aby nic nie pogubić po drodze,  stworzyłem nową bazę i zaimportowałem ze sklepu na xampie zmieniłem dane do do bazy w pliku settings.inc oraz podmieniłem adres w pliku ps_shop_url , dodatkowo wyczyściłem cache/smarty i usunąłem plik class_index.php aby wygenerował sie nowy.

 

Presta na pierwszy rzut oka działa strona główna wygląda dobrze poza tym że nie wczytują sie obrazki produktów, logo które jest obrazkowe pojawia sie jak i inne banerki działaja. Dodatkowo po kliknięciu w jakąs kategorie lub produkt wywala błąd 404 . Prosze o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Niestety mnie również dopadł błąd związany z przeniesieniem na nowy serwer i do nowej domeny. Opiszę co robiłem :

 

1. Zgrałem wszystkie pliki ze starego sklepu na HDD

2. Zgrałem bazę danych starego sklepu za pomocą PHPmyadmin (ssl )

3. Wgrałem ze starego sklepu na nowy serwer, do katalogu prestashop/ na korzeniu głównym

4. Zaimportowałem bazę danych do nowej domeny

5. zmieniłem dane w plikach:

 - .config/settings.inc.php

 - ps_shop_url

 

Po próbie zalogowania się do panelu administracyjnego wyświetla się błąd :

 

Fatal error: Class 'Adapter_ServiceLocator' not found in /users/0030/sh206544/www/twojarafa.pl/prestashop/config/bootstrap.php on line 29

 

 

natomiast sama linijka 29 w pliku bootstrap.php

 

Adapter_ServiceLocator::setServiceContainerInstance($container);

 

 

Wszystkie próby rozwiązania problemu które zakończyły się u innych sukcesem opierały się o wyczyszczenie katalogu Cashe lub usunięcie z niego pliku class_index.php. Oczywiście ani jedno ani drugie w moim przypadku nie działa. 

 

Ze spraw na pozór oczywistych: nowy serwer to superhost.pl, mam pełen dostęp do baz danych starej i nowej, nie mam dostępu do panelu administratora w starym sklepie.

 

Bardzo proszę o pomoc. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

czy mozesz zerknąć na ten plik setting.inc.php i zobaczyć gdzie jest błąd

 

define('_DB_SERVER_', 'xxx');

define('_DB_NAME_', 'xxxxxxxx_xxx');

define('_DB_USER_', 'xxxxxxxx_xxx');

define('_DB_PASSWD_', 'xxxxxxxxxx');

define('_DB_PREFIX_', 'ps_');

define('_MYSQL_ENGINE_', 'InnoDB');

define('_PS_CACHING_SYSTEM_', 'CacheFs');

define('_PS_CACHE_ENABLED_', '0');

define('_COOKIE_KEY_', 'XXXX');

define('_COOKIE_IV_', 'XXX');

define('_PS_CREATION_DATE_', '2016-07-25');

define('_PS_VERSION_', '1.6.1.16');

define('_RIJNDAEL_KEY_', 'xxx');

define('_RIJNDAEL_IV_', 'xxx');

define('_PS_DIRECTORY_', '/../../');

 

dziękuję bardzo za pomoc

Pozdrawiam

Edited by endriu107 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...