Jump to content
  • 0

Poprawki..


mkl215

Question

Witam. Zapraszam na stronę www.e-sztanga.pl

Jest to moja pierwsza strona - mam kilka problemów i nie wiem za co się zabrać, proszę o wyrozumiałość i pomoc.

1. Pogrzebałem w php trochę i przerobiłem domyślny szablon, w efekcie czego zniknęły mi ikonki... tak jak tutaj:

 

 

Bawiąc się zobaczyłem, że wyświetla większe i grubsze polskie znaki. Znalazłem w jakimś folderze pliki które określają jaka czcionka jest jak opisana i wszędzie wklepałem Times New Roman, może przez to nie widać ikonek?

 

2. Jak wchodzę w kategorie produktów to po lewej stronie mam kolumnę "INFORMACJA" - nie chcę jej, jak nazywa się ten blok? jedyne co mi się kojarzy to navigation_block czy jakoś tak, ale pewny nie jestem.

 

3. po dokonaniu zakupu wchodzi proces realizacji zamówienia, wszystko spoko - tam też brakuje ikonki - poza tym gdzie znajdę edycję tego:

Warunki korzystania z usługi

Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi i podporządkuję się im bezwarunkowo. (Przeczytaj Warunki Świadczenia Usługi)

4. Tutaj mam takie coś - kolorystycznie w ogóle do niczego nie jest podobne.. gdzie znajdę edycję kolorów (zielonego, pomarańczowego, i przy zdjęciu wyżej wstawionym - porównaj - tego zielonkawego) ?

 

Prestashop jest pierwszym CMS przy którym spędziłem tak dużo czasu, ciąglę się go uczę, bo ciągle coś wychodzi nowego do poprawek, a zanim wypuszczę stronę i dodam więcej produktów chciałbym żeby wszystko było dopieszczone do końca. Jeśli widzicie coś co należałoby od razu poprawić, bo mogą być problemy z tym później to proszę dać mi znać.

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

 

Bawiąc się zobaczyłem, że wyświetla większe i grubsze polskie znaki. Znalazłem w jakimś folderze pliki które określają jaka czcionka jest jak opisana i wszędzie wklepałem Times New Roman, może przez to nie widać ikonek?

 

Zdecydowanie przez to. Wyświetlane ikonki to FontAwesome, a obrazek określa wartość w stylu " content: "\f0d7"; ". Jeśli zrobiłeś backup (a powinieneś :P) przywróć go, i zmienić możesz wszystkie fonty oprócz własnie FontAwesome.

 

 

 

2. Jak wchodzę w kategorie produktów to po lewej stronie mam kolumnę "INFORMACJA" - nie chcę jej, jak nazywa się ten blok? jedyne co mi się kojarzy to navigation_block czy jakoś tak, ale pewny nie jestem.

 

Moduły -> Pozycje -> znajdź DisplayLeftCollumn -> to o co Ci chodzi to chyba Blok CMS - żeby się upewnić, złap go najpierw i przesuń pod Blok Tagów, a potem odśwież stronę z produktami. Jeśli Tagi i Informacje zamienią się miejscami, to możesz kliknąć na strzałkę przy Bloku CMS i dać ODCZEP.

 

 

3. po dokonaniu zakupu wchodzi proces realizacji zamówienia, wszystko spoko - tam też brakuje ikonki - poza tym gdzie znajdę edycję tego:

Warunki korzystania z usługi

Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi i podporządkuję się im bezwarunkowo. (Przeczytaj Warunki Świadczenia Usługi)

 

Lokalizacja -> Tłumaczenia -> wybierz język Polski (Polish) -> Modyfikuj -> naciśnij CTRL-F i wklej "Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi" -> zmieniaj jak chcesz, tylko nie zapomnij potem kliknąć ZAPISZ ;)

 

 

Niestety, z kolorami Ci nie pomogę bo nie mogę ich znaleźć. Prawdopodobnie to BLOCKCART, ale głowy sobie nie dam uciąć

Edited by Matsu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odświeżam, bo nie znalazłem problemu...

 

Dzięki za info na temat menu -> tu już wg mnie działa bez zarzutu.

Problem -> chodzi o te znaki fontAwsome - przywróciłem tam gdzie pamiętałem 'bazowe' nazwy czcionek i oprócz zmiany wszystkiego z times new roman na oryginalne czcionki dalej nie wróciły fontAwsomowe znaczki... Może ktoś miał podobny problem i wie co można jeszcze z tym zrobić...

 

www.e-sztanga.pl -> jak widzicie coś jeszcze co może być szczegółem, ale jakże wpływającym na wizualny efekt to proszę napiszcie, strona zaczęła funkcjonować, pozycjonuje się w googlach, tylko te drobiazgi mi urywają głowę... Dzięki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...