Jump to content
  • 0

Problem z nie wiadomo czym (500?, serwer?, bug?)


szaman11

Question

Witam,

mam skonfigurowany i działający od jakiegoś czasu sklep na prescoe 1.6.0.9.

 

Jakieś dwie godziny temu podczas edytowania produktu (ustalałem ceny ilościowe), odświeżyłem stronę sklepu i pojawił się błąd:

 

"Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer."

 

I teraz zaczęły się schody. Po kolei

 

- serwer działa, ma transfer, miejsce itd

- Back office działą poza niektórymi działami takimi jak: STATYSTYKI, ADMINISTRACJA, ZAWAANSOWANE, PREFERENCJE - przy nich pokazuje się ten sam błąd.

- na serwerze mam cpanel, 

- za to mam dostęp do zamówień, klientów i baz - błędy MYSQL wykluczyłem

 

Zaznaczam że nigdzie nie gdzebałem jak to się stało. Dokładnie nacisnąłem guzik żeby wyświetlał "wyprzedaż" na stronie produktu. I się nie zapisało - bo coś tam nie było przypisane do kategorii - uznałem za jakiś mały bug i odświeżyłem - błąd więcej nie wyskoczył. Jednak strona nie działa.

 

wszedłem na forum i od razu zobaczyłem temat vekia "500 error? Błędy? Biała Strona? - instrukcja dotycząca trybu debugowania"

 

Uznałem że muszę to zrobić aby przybliżyć problem - i tu kolejny się za to pojawił. 

 

Wszedłem na server przez file menager w cpanel, wybrałem edycję pliku, zmieniłem na true - i w chwili kiedy chciałem zapisać pojawił się błąd:

 

 

 

"Could not write /home/safelcp9/public_html/shop/config/defines.inc.php: Disk quota exceeded"

 

 

Nie wiem czy oba błędy mają związek, jednak jestem w kropce nie wiem co robić. 

 

 

Jakieś pomysły?
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

SSL Hosting Support Installed Allocated Web Space Unlimited Web Space Allocated Bandwidth Unlimited Bandwidth

 

 

Zwróciłeś mi uwagę na coś jeszcze, zanim zmieniałem cene dodawałem dosyć duże zdjęcia - wszedłem teraz i wykasowałem jedno - na wszelki wypadek. Nic to jednak nie dało

Edited by szaman11 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

Allocated Web Space Unlimited Web Space Allocated Bandwidth Unlimited Bandwidth

nie ma hostingów bez limitu, najczęściej dowiadujesz się o tym w sytuacji jak serwer leży. nie zdziwiłbym się gdyby to był problem z brakiem zasobów na przetworzenie operacji.

wyobraź sobie, że na serwerze na którym jest Twoje konto hostingowe, jest 100 innych kont. również bez limitu ;-)

 

 

włącz raportowanie błędów i spróbuj wywołać internal server error, wtedy może zobaczysz przyczyny błedu. masz dostęp do error loga?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

miałem to samo na hostingu bez limitu, okazało się ze któryś z klientów ( hostingu bez limitów ) przeciążał serwer i ten wyłączał mniej używane strony ( tak tłumaczyli ) ... sprawe szybko załatwili ale 20 stron padło na calutki dzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po dyskusji z hostingiem okazało się że to chodzi o maksymalną ilość plików, oni dopuszczają 100k a ja w pliku:

public_html/shop/cache/tcpdf mam 245k - i teraz pojawia się problem czy ja mogę ten folder skasować?

 

W backoffice wejsc do kasowania cachu sie nie da - bo sie nie wlacza :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

możesz opróżnić ten folder, tylko, że problem jest taki, że te pliki zostaną prędzej czy później wygenerowane na nowo ;-)

to samo dotyczy innych folderów znajdujących się w katalogu /cache/

 

przy sporych sklepach bywa, że tych wszystkich plików jest kilka milionów...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...