Jump to content
  • 0

Zmiana kodu produktu - niewykonanlna! [solved]


trilian

Question

Jak to jest z tą funkcją? Trzeba ją wprowadzić bo nie widać kolejnych elementów (np: opisow, socjal plug, itp), wyświetala się to na FO w postaci kodu produktu (u mnie nazwalem to sobie nr katalogowy), w BO pojawia się to jako Indeks... I wszystko jest ok jak robi się to raz a dobrze. Ale wystarczy próba zmiany tego opisu i... zmienia się tylko na BO a na frocie nadal widnieje stary pierwszy wpis. To jest ten numer edytowalny czy nie? Pomocy bo muszę zmienić kilkanaście produktów a nie uśmiecha mi się ich wprowadzanie od początku.

Edited by trilian (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Systematyzując (i odgrzewając temat bo nie rozwiązany wciąż):

- reference - numer produktu po wpisaniu w BO w polu kod produktu (nr referencyjny) pojawia się także na Froncie.

- zmiana reference w BO - skutkuje TYLKO zmianą w BO, na Froncie widnieje wciąż stary wpis i nie ma możliwości jego ZMIANY!

Pomocy, bo jedyna możliwość to usuwanie CAŁEGO produktu - a to mi się trochę wydaje bez sensu jak ktoś się pomyli w jednym znaku.

Czyli powinno się wyświetlać MIDNIGHT BLUE a wciąż się wyświetla ULTRAMARINE

Wyłączone cache i inne dzikie węże.

Link do produktu z frontu. Link do fotki prezentacji linii produktu na BO.

Edited by trilian (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja nadala w temacie tego nieszczęsnego kodu produktu (tzw. reference product), który w moim sklepie się nie wyświetla poprawnie. Tzn. raz wprowadzony nie chce się potem zmienić, pomimo ze na BO zmienia się poprawnie. Znalazłem coś takiego w pliku .../themes/[mojtemat]/product.tpl  (akurat tu, ale sprawdziłem i w oryginalnym prestowym product.tpl też tak jest), jest taki kod w liniach 229-234:

<div id="pb-left-column">
<h1>{$product->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</h1>
<p id="product_reference" {if isset($groups) OR !$product->reference}style="display: none;"{/if}>
<label for="product_reference">{l s='Reference:'} </label>
<span class="editable">{$product->reference|escape:'htmlall':'UTF-8'}</span>
</p>

po zakomentowaniu linii 231:

<!--<p id="product_reference" {if isset($groups) OR !$product->reference}style="display: none;"{/if}>-->

Nagle cudownie pojawił się właściwy kod produktu taki jaki jest w BO. I można go swobodnie zmieniać. Czyli działa. No tak, ale… Ale proszę powiedzcie, po co jest ta linia 231 co robi i dlaczego po jej wyłączeniu jest to co jest, a jak ona jest aktywana to nie widać na froncie właściwego numeru reference?

 

Niby działa i niby może tak zostać (na razie). A może? Czy to wskazuje na problem w innym miejscu?

 

Dla porównania dwa linki:

- produkt na froncie (niewłaściwy nr katalogowy produktu)

- produkt w testowej (właściwy nr katalogowy produktu zgodny z tym co na BO)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jesli juz usuwasz to usun tez ten </p> ponizej

... ta linia ktora usunales mowi : jesli sa wlaczone grupy lub nie istnieje kod produktu nie wyswietlaj ( tego co jest pomiedzy <p> i </p> )

dlaczego tak sie dzieje, ze w fo i bo jest inaczej nie wiem - bez dostepu stwierdzic nie mozna,

....ale zazwyczaj w 80% przypadkow to wina "zakejczowanej" strony / dlatego zawsze najpierw polecam wyczyscic cache i z theme i z glownego i dopiero patrzec za inna przyczyna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie bardzo... Po zakomentowaniu całego <p> ... </p> znika calkowicie z FRONTu nr katalogowy, a to nie jest porządane działanie. numer ma zostać. Cache na wersji testowej mam wyłączony, a i podręczna jest czyszczona bardzo często, więc to nie tu jest problem. Nie łapie skąd on pobiera ten reference!

Testowalem przed chwilą i:

- jak wywalilem wszystko z <p[z tego miejsca]> to numer się wyświetla. Dodanie calej reszty:

<p id="product_reference" {if isset($groups) OR !$product->reference}style="display: none;"{/if}>

wywołuje enigmatyczny poprzedni reference. Not nice.

Czyżby id="product_reference" coś tam robił?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wykonalna. Zafixowalem się na kodzie a to trywialne jak miska klusek.

Podczas tworzenia produktu trzeba nadać nr referencyjny, po czym (zwykle w ubraniach) tworzy się KOMBINACJE, które z automatu mają nadawany ten sam nr referencyjny jak produkt głowny. Zwykle przez lenistwo nie zmieniamy tych kodów, np. dodając prefix wielkości, koloru, etc. Lepiej to zrobić. W moim przypadku zmieniając nr referencyjny tak naprawdę był zmieniony tylko do BO bo na Froncie priorytetem są nr referencyjne KOMBINACJI! Stąd wrażenie, że nic się nie zmienia (te same nr ref dla rożnych prod/kombinacji). I to wprowadzilo zamieszanie w postrzeganiu. Wszysko ok nie trzeba nic zmieniać w kodach a jedynie wraz ze zmianą nr referencyjnego (zwanego: index, nr katalogowy) trzeba pamiętać o nr referencyjnych w KOMBINACJACH. 

Temat zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...