Jump to content

Jak to jest?


freezzz

Recommended Posts

sklep jest opensource, standardowy szablon tak samo, to samo dotyczy modułów dołączonych do instalki.

możesz postawić sklep i zarabiać zupełnie za darmo. Pamiętać należy, aby z kodu nie usuwać informacji o autorze i to w zasadzie tyle.

 

oczywiście do sklepu możesz dokupić sobie jakieś komercyjne rozwiązania jak szablony, moduły lub inne niestandardowe funkcjonalności. Tutaj już licencja na te rzeczy zależy od autorów.

 

sklep sam w sobie jest w 100% darmowy.

Link to comment
Share on other sites

tymi stopkami się nie przejmuj - stopkę możesz wywalić ze standardowego szablonu.

Chodzi o to, aby w plikach były nagłówki (jak podglądniesz sobie pliki php to je zobaczysz)

 

możesz zmieniać dowoli, co chcesz i kiedy chcesz. Oczywiście jeżeli mowa jest o standardowym szablonie i modułach.

Co do pozostałych rozwiązań (te komercyjne i niektóre z darmowych)  - to już idywidualna kwestia zakupionych modułów / szablonów.

 

mówiąc szczerze jeszcze nie spotkałem się z tym aby jakiś developer ZABRANIAŁ edycji kodu swoich szablonów czy modułów.

Link to comment
Share on other sites

a co do zmiany komercyjnych modułów, możesz trafic czasami na rozwiązania które korzystają z ioncube (koduje pliki)

z takich rozwiązań nie korzystam i osobiście nie polecam (wybór należy do Ciebie)

jak dla mnie ukryty kod = ukryte zamiary

tak samo jak z ukrytymi numerami z call center wciskających wysyłkowo gacie i inne wisiorki ;)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, a jak z płatnościami? Też jest takie coś że, np. robię przelew online ze strony.. Tak że klikam przenosi mnie do banku i dalej samo to robi? jak na allegro czy podobnych serwisach? Na allegro nie wiem jak to jest.. ale np. proserwer czy inny hosting klikam przelew online i przenosi tylko loguje się do konta w banku itp :)

Link to comment
Share on other sites

to już zależy od tego jakie metody płątności sobie w sklepie zainstalujesz

standardowo dostępne są takie opcje jak np:

- za pobraniem

- przelew bankowy

 

za pobraniem to wiadomo jak działa, przelew bankowy działa tak, że klient sam zleca przelew.

 

oprócz tego możesz korzystać z innych metod płatności, np. payU - wówczas potrzebny Ci będzie moduł do obsługi tej płatności. Korzystając z takich metod płatności musisz się liczyć z tym, że payU potrąci sobie prowizje za transakcje (niestety, jest to biznes jak każdy inny)

 

jest cała masa innych modułów, np. paypal itp.

to już kwestia tego co sobie wymyślisz :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...