Jump to content
  • 0

europejski numer VAT


juby

Question

WItam wszystkich ;)

 

Od jakiegoś czasu staram się uruchomić sklep na silniku PrestaShop 1.6.0.9 i jakoś powoli mi to idzie.
Sklep ma sprzedawać w systemie B2B głównie poza granice naszego kraju.

 

Chciałbym żeby przy rejestracji nowy użytkownik musiał wpisać europejski numer VAT bo bez tego ani rusz. Świetnie gdyby automatycznie weryfikowało poprawność tego numeru ale w ostateczności mogę to robić sam.

Natomiast jeżeli ktoś nie ma takowego numeru, w sklepie nie powinien móc zamawiać towaru.

Ewentualnie będe wysyłał prośbę o złożenie wniosku o taki numer.

 

Czy macie jakiś pomysł jak to zrobić??

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ok, mogę i odsiewać na bieżąco ;)

chodzi o to żeby osoba prywatna nie mogła się zarejestrować i zamawiać wogóle

Jak sprawić żeby wogóle trzeba było podać numer VAT (niezależnie czy ktoś jest zarejestrowany jako european vat czy nie) podczas weryfikacji?

 

I jak nazywa się ten standardowy moduł?

bo w tej chwili przy logowaniu pyta tylko o : Company, SIRET, APE, Website 

przy czym jeśli ktoś nie poda tych informacji nadal będzie mógł się zarejestrować

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do tego pomysłu z odsiewaniem. każdy może w łatwy sposób to obejść, podać jakiekolwiek dane w trakcie rejestracji, a np. w trakcie zamawiania wysyłkę ustalić sobie na jakiś inny adres.

 

Czyli, ktoś zakłada konto na dowolną firmę z UE, vatue jest publicznie dostępny wiec to nie problem,

podczas zamawiania jako formę dostawy wybiera wysyłkę na inny adres.

 

co wtedy? nie muszę chyba mówić, jakie to konsekwencje podatkowe może zrodzić ...

Dane na fakturze na firmę, zatem jako firma będą musieli odprowadzić vat, Ty składasz deklaracje do 15 z transakcjami wewnątrzwspólnotowymi, firma dostaje upomnienie z tamtejszych urzędów skarbowych z zaległym vatem, a jakiś janusz oszust cieszy się towarem który kupił bez vat. 

 

całkiem realna sytuacja :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak, faktycznie całkiem realna sytuacja. To w takim wypadku jak działają firmy B2B? Generalnie myślę że "januszowi oszustowi" nie będzie się opłacało kombinować. Założenie firmy w krajach na zachodzie jest dosyć proste i od początku nie płaci się dochodówki czy jak u nas chorych składek ZUS.
Być może jeszcze o czymś nie wiem natomiast mam kilku znajomych którzy działają w ten sposób i całkiem nieźle im to idzie.

Piotr, dzięki sprawdze jak to ma się do mojego sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...