Jump to content
  • 0

Błąd wczytywania strony głównej po wyborze języka


piotrade

Question

Witam,

 

Mam następujący problem, po dodaniu języka angielskiego na stronie nie wczytuje mi się strona głowna. W momencie wyboru PL lub ENG wyświetla błąd 404. W wersji angielskiej po kliknięciu na logo lub strone główna idzie do strony polskiej. Nie mogę znaleźć przyczyny. Robiłem testy na serwerze i na lokalu zawsze jest to samo.

Proszę o pomoc, byćmoże ktoś się spotkał z takim przypadkiem albo wie gdzie i jak to można ustawić.

 

Presta 1.6. Adres strony: ikat.com.pl

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tak działam z friendly urls. Po ich wyłączeniu wybór języka działa poprawnie ale po włączeniu ich z powrotem wszystko wraca do poprzedniego stanu czyli wyświetla się błąd. Plik .hataccess usunąłem z głównego katalogo strony. Wygenerował się ponownie ale to również nie pomogło.

Jedyne co się zmieniło to, że w wersji angielskiej z błędu 404 po kliknięciu na logo, odświeża stronę główną angielską a nie polską (jak było do tej pory).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zatem problemy są z włączonym trybem friendly urls, coś ewidentnie nie działa z mod_rewrite czyli przepisywaniem linków.

spróbuj jeszcze, w zakładce preferences > seo & urls pobawić się tymi opcjami:

 

"apache multiviews option" / "apache mod_security"

wypróbuj kombinacje tych ustawień, np. jedno włączone, drugie wyłączone 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problemem rzeczywiście okazały się URL-e ale wpisane w konfiguracji strony index w seo&url. Wersja polska miała wartość home-page a  angielska home, prawdopodobnie nadane z automatu bo nie przypominam sobie bym to zmieniał :) . Po ich wykasowaniu wszystko działa bez zarzutu.

 

Dziękuję za nakierowanie na rozwiązanie i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...