Jump to content
  • 0

Brak wiadomości dla sprzedawcy i klientów - błąd przy teście konfiguracji.


bethon

Question

Cześć,

 

mam problem z brakiem wysyłania powiadomień dla sprzedawcy i klientów.

 

Przy teście konfiguracji e-maila otrzymuję powiadomienie:

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację
Sending failed using mail() as PHP's default mail() function returned boolean FALSE.

 

Podejrzewam, że może mieć to związek z tym, że pocztę dla domeny w której jest sklep mam skonfigurowaną pod Google Apps dla firm (zmieniałem rekordy MX). Jeśli tak, czy jest jakieś rozwiązanie żebym mógł nadal korzystać z gmaila w swojej domenie i jednocześnie wysyłać z niej powiadomienia e-mail poprzez sklep?

Edited by bethon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Poprostu chcesz użyć zewnętrznego serwera ?

Myślę , że Twój błąd leży konkretnie w konfiguracji ustawienia serwera zewnętrznego - po prostu ustawiasz coś błędnie. Jeżeli chodzi o rekordy MX to muszą one poprawnie wskazywać serwer który ma obsługiwać pocztę. W tym przypadku proponował bym się temu przypatrzeć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

 

To co chciałbym uzyskać to włączenie funkcji powiadomień e-mail w sklepie. Serwer ze sklepem mam w firmie hostingowej, natomiast pocztę z domeny sklepowej mam w Gmailu (gmail we własnej domenie). I ta poczta w domenie sklepowej działa, więc serwery MX są dobrze ustawione dla działania poczty.

 

Kwestia tego co należy zrobić, żeby w tej sytuacji zadziałały również powiadomienia e-mail w Prestashop 1.6

Czy w ogóle jest realne zrobienie tego w tej sytuacji, że pocztę obsługuje inna firma niż serwer.

 

Spotkał się ktoś z jakąś instrukcją w internecie albo ma ktoś pomysł jak można to ustawić?

Edited by bethon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, konfigurowałem moduł Alarm poczty (moduł jest też zaktualizowany).

 

Problem polega na tym, że nawet testowej wiadomości nie mogę wysłać z poziomu Zaawansowane->Adres e-mail.

Wyskakuje błąd opisany w pierwszym poście.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Będą wyskakiwać jak masz źle ustawiony serwer na którym stoi sklep w nim też trzeba zmodyfikować rekory że nie Twój serwer ma obsługiwać tylko obcy serwer i tam trzeba wstawić odpowiedni rekord mx jak adres serwera do obsługi poczty w tym przypadku smtp (dla serwera gdzie jest sklep ) bo on decyduje o przekazie wiadomości. )

Problem jest do rozwiązania i działa w 100%.

 

Tutaj jest całe rozwiązanie dla firm jak to ustawić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

zaraz zaraz

komunikat dotyczy funkcji mail() w związku z tym nie korzystasz z "SMTP" tylko z funkcji php mail().

funkcja mail() wysyła wiadomości z serwera, zatem domena z jakiej wysyłany jest mail zawsze będzie domeną serwera, niezależnie od tego jakie masz ustawienia mx

 

w tym wypadku powinno się używać funkcji SMTP konfigurując ją przy wykorzystaniu danych takich jak używasz np. w thunderbirdzie czy innym kliencie poczty. Wyobraź sobie prestę jako klienta poczty ;) tak to właśnie ma działać by nie generowało błędów

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Konfiguracja wygląda w tej chwili tak:

Nazwa domeny mailowej: puste pole

Serwer smtp: smtp.gmail.com

Użytkownik (login) SMTP: adres e-mail w formacie [email protected]

Hasło SMTP: hasło do skrzynki mailowej

Szyfrowanie: SSL

Port: 465

 

Co następuje: otrzymuję maile testowe i o zamówieniach na wskazany e-mail. Super!

 

Niestety otrzymuję również chwilę po poprawnym e-mailu kolejnego e-maila ze zwrotką:

"Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain mojadomena.pl by mojadomena.pl. [ip serwera ze sklepem].

The error that the other server returned was:
550 5.1.8 Sender address rejected, please authenticate"

 

Próbowałem wpisać nazwę domeny mailowej, zmienić szyfrowanie, port itd.. nic nie skutkuje. Stworzyłem również ten sam adres e-mail na serwerze na którym jest sklep, też nie pomogło. Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok rozumiem już, zatem korzystasz ze skrzynki, którą masz w google mail, ale z własną domeną dzięki google apps.

Zatem jeżeli korzystasz z własnej domeny, to na serwerze domeny rzeczywiście trzeba wstawić rekordy MX

 

 

Blank or @ 3600 MX 1 ASPMX.L.GOOGLE.COM. Blank or @ 3600 MX 5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. Blank or @ 3600 MX 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. Blank or @ 3600 MX 10 ALT3.ASPMX.L.GOOGLE.COM. Blank or @ 3600 MX 10 ALT4.ASPMX.L.GOOGLE.COM.

 

masz możliwość pokazania konfiguracji np. binda lub innnej usługi dns którą wykorzystuje Twój host "domena.pl" ? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wróciłem do tematu po dłuższym czasie i znalazłem rozwiązanie na problemy opisane w poście nr 8.

 

Aby nie otrzymywać zwrotnego e-maila (pomimo poprawnie wysłanego) z błędem 550 5.1.8 Sender address rejected, please authenticate" należy w firmie hostingowej zaznaczyć w ustawieniach antyspamowych opcję "Akceptuj pocztę z zewnętrznego przekierowania".

 

Niniejszym potwierdzam podłączenie sklepu Prestashop (w tym wysyłka powiadomień dla klientów) z pocztą (w domenie sklepu) działającą w Google Apps dla firm (czyli inny serwer ze sklepem, inny serwer poczty).

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

Edited by bethon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...