Jump to content
  • 0

Problem z miniaturkami kategorii


Gabro

Question

Witam serdecznie, 

posiadam stary jak świat problem z miniaturkami kategorii. Otóż próbowałem już wszystkiego.

 

Chcę, aby subcategorie posiadaly miniaturki. Małe 250x250 bodajże są ustawione. Niestety nie działa to. Dodaję miniaturkę w kategoriach i podkategoriach i nic się nie dzieje. Sprawdzałem również plik category.tpl i wszystko wydaje się w porządku we fragmencie <subcategory>

 

W czym może być problem? Używam narazie standardowego szablonu strony. 

 

Link: http://www.jagram.pro-linuxpl.com/wood/

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

"miniatury" to nie miniatury jakie widzisz pod spodem obrazka na stronie kategorii

te miniatury wyświetlają się w top menu

 

prestashop do generowania miniatur subkategorii wykorzystuje obrazek który wgrałeś, ten prostokątny duży.

niestety, presta jeszcze nie potrafi zrobić z prostokątu kwadrata, stąd obrazki są skalowane - dlatego też musa być proporocjonalne

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli chcesz mieć zdjęcie główne w formie prostokąta a miniatury w formie kwadratu - w tym wypadku trzeba pójść na pewien kompromis. Albo ładny nagłówek kategorii i brzydkie miniatury, albo ładne miniatury i brzydki nagłówek. W chwili obecnej nie ma innej opcji

 

jeżeli chcesz mieć miniatury w rozmiarze 125x125 - wgrywaj zdjęcia w formie kwadratu.

to co mogę zaproponować to ustawienie miniatur kategorii również jako prostokąta, wtedy i tu i tu będzie ładnie.

 

cała filozofia sprowadza się do tego aby wgrywać zdjęcia w rozmiarze PROPORCJONALNYM do rozmiarów zdjęć ustalonych w back office (dobrze by było aby one też były proporcjonalne!)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

category.tpl zlokalizowany w katalogu z szablonem

jest tam kod:
 

style="background:url({$link->getCatImageLink($category->link_rewrite, $category->id_image, 'category_default')|escape:'html':'UTF-8'}) right center no-repeat; background-size:cover; min-height:{$categorySize.height}px;"

usuń go :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...