Jump to content
  • 0

Sprzedaż zagraniczna


docentno1

Question

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Szukam już od jakiegoś czasu ale nie mogę spobie poradzić jak i znaleść konkretnej informacji, z prestą nie miałem wogóle do czynienia i potrzebuję trochę pomocy.

 

Potrzebuję postawić sklep dla dosłownie kilku produktów powiedzmy 10.  2 z nich będą sprzedawana na całym świecie , reszta tylko w polsce.

 

Chciałbym zrobić tak aby te 10 było wyświetlanych wyłącznie dla jezyka polskiego w walucie polskiej.

Te pozostałe 2 były wyswietlane w walucie wyłącznie EURO ale żeby cena nie była przeliczane z kursu, tylko było podana na stałe. 

 

To wydaje mi się jest możliwe.

 

Problem zaczyna się z Podatkiem i tu ma zagwostkę i to wielką.

 

Problemy.

 

Wszyscy klienci z Polski płacą z VAT 23% i mają system płatności transferuj.pl, i eservice dostępny.

 

Teraz dla klientów zagranicznych mam 2 grupy klientów

 

Osoba prywatna. - Zawsze w EURO i Zawsze + VAT 23%  nieważne z jakiego kraju UE czy nie UE

 

FIRMA - Zawsze w EURO - ALE ...

firma z UE -  ( presta powinna sprawdzić czy NIP jest aktywny) - jeżeli tak VAT 0% jeżeli nie + 23%

firma z poza UE  ( klient podje tax ID już bez validacji) - VAT 0%

 

Najchętniej proces sprawdzania na jednej stronie ( one-page checkout)

 

Najwiekszy problem ma z osoba prywatna , firma. - Jak to ugryść bo tego chyba nie ma w preście.

 

Panowie da się to wogóle zrobić pod Prestą, bo ja już jestem załamany.

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

 

Osoba prywatna. - Zawsze w EURO i Zawsze + VAT 23%  nieważne z jakiego kraju UE czy nie UE

 

a słyszałeś o zmianach w 2015 roku ? 

chodzi mi o tzw. "mini one-stop shop", nowy wymysł miłościwie nam panujących

wywraca do góry nogami dotychczasowy ład związany ze sprzedażą na rzecz osób "zwykłych" w ue

Link to comment
Share on other sites

  • 0

vekia

 

Dziękuje bardzo za informację. Większego idiotyzmu nie mogli wymyśleć. Teraz to już na pewno żaden sklep nie da rady.  Wychodzi więc na to że jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż firmom, i olanie wszystkich klientów indywidualnych.  Ale to od stycznia 2015

 

Pytanie czy da się to co napisałem wykonać w Presta. 

 

Albo zrobić tak że dla polski zamówienia mogą składać i osoby prywatne i firmy.  A dla całej zagranicy wyłącznie firmy.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...