Jump to content
  • 0

Cena produktu zależna od rozmiaru


zbik93

Question

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przerobić produkt tak żeby cena jego była zależna np. od rozmiaru.

 

Przykładowo T-Shirt rozmiar M 49,99 a rozmiar S 47,99.

Było by to duże ułatwienie ponieważ nie musiał bym wrzucać jednego typu produktu kilka razy ze względu na inną cenę innego rozmiaru.

 

Jest to specyficzny rodzaj towaru który będzie w sklepie.

 

Jeżeli jest taka możliwość czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?

 

Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

prestashop posiada atrybuty, możesz dodać atrybut rozmiaru

w zależności od tego jaki klient rozmiar wybierze - możesz ustalić, jak taki wybór ma wpłynąć na cenę (zmniejszyć, zwiększyć itp.)

wszystko to w oparciu o kombinacje, na stronie produktu masz odpowiednią zakładkę gdzie możesz te kombinacje zdefiniować


uprzednio zdefiniuj atrybut rozmiaru w katalog > atryburty

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Może napisze jeszcze raz w czym jest nowy problem.

 

Mam 2 grupy atrybutów produktu (wymiary, gatunek) w każdej z nich po 4 wartości.

 

W produkcie mam ostawioną cenę hurtową 50zł i sprzedaży z podatkiem 70zł.

W kombinacjach mam ustawione 4 wymiary, pierwszy wymiar 0zł wpływu na cene, drugi 10zł i kolejne o 20 i 30zł.

Dodałem kolejne 4 kombinacje z gatunkami i też pierwszy gatunek 0zł wpływu na cene i kolejne po 10, 20 i 30zł.

Nie ustawiałem ani wpływu na wagę ani na cenę jednostkową, cena hurtowa zakupu również w kombinacjach nie została ustawiona.

Ustawiłem ilośc każdego z produktu dodanego w kombinacjach (8 opcji) po 5.

 

Zmieniając wymiar cena się zmienia, ale gdy zmieniam gatunek cena pozostaje taka sama, bez znaczenia czy ustawiałem pierw wymiar czy gatunek.

W czym jest problem? Co robię źle?

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W preście można kombinować daną wartość na cenę ale co w przypadku ubrań i ich wymiarów?

Mam wersję 1.6.0.9 i w cechach produktu podane wymiary (długośc, szerokość itd.) Natomiast te wymiary są inne dla każdego rozmiaru? Jak mam ustawić aby po rybraniu rozmiaru zmieniały się także wymiary?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...