Jump to content

Fatal error: class Cart


patryk20120

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

postanowiłem przenieść mój sklep na localhost'a, żeby na spokojnie edytować szablon.

Skopiowałem wszystkie pliki oprócz cache. Folder z cache wkleiłem czysty.

Zmieniłem dane do bazy danych oraz zaimportowałem baze na localhosta.

 

Zalogowałem się do Back Office, po to aby zmienić dane w Multistore.

Zmieniłem domene na localhost i podkatalog na ten, w któym posiadam sklep.

 

Po wejściu na sklep otrzymuję error:

 

Fatal error: Class 'Cart' not found in C:\wamp\www\presta_backup\override\classes\Cart.php on line 190

 

Co moze być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

w jakim celu korzystasz z override?

override to niestandardowy kod który zmienia silnik prestashop

 

wychodzi z tego że ktoś, lub coś co zmieniło kod silnika nie sprawdza się zbyt dobrze

 

jesteś w stanie to zidentyfikować (skąd pochodzi i co zmienia) ?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

 

Niestety nie jestem w stanie tego zidentyfikować.

Sklep jest kolegi, który poprosił mnie o zmodyfikowanie mu szablonu. Sklep na jego serwerze działa dobrze.

 

Skopiowałem wszystkie pliki i bazę. Powinno grać.

 

Po usunięciu pliku Cart.php wszedłem na główną stronę sklepu, lecz jest kilka errorów:

Strict standards: Declaration of CartRule::update() should be compatible with CartRuleCore::update($null_values = false) in C:\wamp\www\presta_backup\override\classes\CartRule.php on line 53

 

Notice: Undefined variable: is_logged in C:\wamp\www\presta_backup\modules\geotargetingpro\geotargetingpro.php on line 173

 

Strict standards: Declaration of ExtraWatchVisitHistoryHTML::getJoinedURIRows() should be compatible with ExtraWatchVisitHTML::getJoinedURIRows($bots, $ipFilter) in C:\wamp\www\presta_backup\modules\extrawatch\extrawatch\components\com_extrawatch\src\html\class.extrawatch.visit.history.html.php on line 103

 

Wersja sklepu: 1.5.4.1

Link to comment
Share on other sites

Taki problem mam, gdy robię to samo co na localhost lecz na serwerze home.

 

CRASH: PHP segmentation violation in method_exists() called at [/presta/classes/cache/CacheMemcache.php:51], in CacheMemcacheCore::__construct() called at [/presta/classes/cache/Cache.php:131], in CacheCore::getInstance() called at [/presta/classes/db/Db.php:476], in DbCore::executeS() called at [/presta/classes/shop/Shop.php:317], in ShopCore::initialize() called at [/presta/config/config.inc.php:90], in require() called at [/presta/index.php:27]

Link to comment
Share on other sites

może tak być z wielu powodów, np. rozbieżności w wykorzystywanej wersji php i konfiguracji samego hosta.

spróbuj zgrać te pliki na nowo (do katalogu override) następnie w katalogu /cache/ sprawdź czy jest plik class_index.php

jeżeli jest - otwórz go i sprawdź czy znajdują się tam odwołania do override - jeżeli nie - usuń plik. wygeneruje się na nowo

Link to comment
Share on other sites

Pliki na nowo zgrałem.

Sprawdziłem czy znajdują się odwołania - były.

Nie działało dalej, więc usunąłem plik class_index.php i sprawdziłem czy po ponownym wygenerowaniu są odwołania do override - są.

 

Back office działa poprawnie, oprócz zakładki Katalog -> Produkty (wtedy pojawia się błąd z Cart.php).

 

Nie mam bladego pojęcia co mogę zrobić, aby to działało.

 

Mógłbym zainstalować nową preste i przerzucić tylko theme, ale oni też coś zmieniali w plikach sklepu.

 

Czy jest coś jeszcze co można poradzić na to?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...