Jump to content

Przekierowanie ze starego linku


mahali

Recommended Posts

Mam mały problem. Przed aktualizacją presty miałem umieszczony link w innym serwisie do kategorii na moim sklepie.

 

Nie mam kontaktu z właścicielem tamego serwisu żeby zmienić ten link, a niestety nowa presta wygenerowała mi inny link do tej samej kategorii.

Czy jest możliwość zrobienia jakiegoś przekierowania na nowy adres, tak żeby nie pokazywało mi błędu 404?

 

Obecnie link wygląda w ten deseń

 

domena/index.php?id_category=31&controller=category

 

a chciałbym żeby przekierował na

 

domena/31-skrzynie

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie o tym nie pomyślałem... Dzięki

 

Jeszcze jeden problem w tym samym temacie.

Mam jeszcze link z innej domeny, która jest przekierowana na obecną. Natomiast link jest na starym adresie ale taki sam.

Czy można to zrobić tym samym sposobem czy trzeba kobinować z nowym katalogiem i nowym htaccessem?

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o omijanie problemu tylko o jego rozwiązanie. Przyjazne url są znacznie prostrze do pozycjonowania.

 

Rewrite rozwiązał problem z linkiem na tej samej domenie. Może masz jakiś pomysł co do zewnętrznej domeny?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiesz.

Po przeniesieniu sklepu na nową preste linki są ustawione na przyjazne przez co są inne niż na starej preście.

Link zewnętrzny jest nie do ruszenia ze względu na brak kontaktu z właścicielem witryny. I chodziło o to żeby zrobić przekierowanie z tamtej formy na nową.

 

Problem drugi rozchodzi się o inną domenę z której chciałbym zrobić przekierowanie na tą nową.

 

domenaA/costam

na

domenaB/costam

 

Na ten moment jest przekierowanie z domeny A na B ale gdy jest jakieś rozszerzenie to na domenieB wskakuje błąd 404.

Rewrite mi nie działa, kombinuje żeby zrobić katalog na serwerze, przekierowanie domeny na katalog i tam zrobić albo htaccess albo w indeksie napisać funkcje z przekierowaniem na nową domenę.

 

Co o tym sądzicie? Ma to sens co piszę?

Link to comment
Share on other sites

Już nie istotne.

 

Zrobiłem na serwerze nowy katalog, przekierowałem starą domenę na ten katalog. W indeksie zrobiłem przekierowanie na nową domenę a w htaccess zrobiłem rewrite ze wszystkich rozszerzeń na docelową kategorię sklepu na nowej domenie.

 

Problem był z opisaniem starej domeny w plikach sklepu już na nowej domenie.

 

Do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...