Jump to content
  • 0

Problem z rabatami dla wszystkich grup


belesiu

Question

Cześć. Właśnie zrobiłem uprgrade mojego sklepu z 1.4 do 1.5 i odkryłem straszny problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Informatyk, który przeprowadzał aktualizację stwierdził, że jest to błąd kodu presty i on nie ma na to sposobu.
Problem polega na tym, że jeśli ustawię specjalną cenę jako rabat procentowy od ceny podstawowej (np. 10%) i zastosuję go dla każdej grupy klientów (czyli ma to być obniżka ceny widoczna dla wszystkich) to ten rabat zostaje zastosowany już w fazie wprowadzania ceny>
To znaczy - produkt kosztuje 100 zł i daję na niego 10% upustu dla wszystkich grup klientów. Po zatwierdzeniu cena PODSTAWOWA zmienia się na 91 zł i od niej zostaje obliczone 10% upustu.
Każde kolejne zatwierdzenie jakiejkolwiek zmiany w karcie produktu powoduje zastosowanie tego rabatu
tak więc, po 10 wizytach w karcie produktu i zatwierdzeniu jakichkolwiek zmian cena podstawowa będzie już o kilkadziesiąt procent niższa od ceny pierwotnej (i oczywiście dodatkowo jeszcze wszyscy klienci będą mieli 10 % upustu od niej)
Sprawdzone na czystej - świeżo postawionej preście - dzieje się tak samo
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu - sprzedaję karmę dla psów i w ten sposób obniżek cenowych dla produktów ze zbliżającym się terminem przydatności jest dla nas najwygodniejszy i najbardziej oczywisty.

Może ktoś ma jakiś pomysł, jak sobie poradzić z tym problemem?

Leszek - sklepzkarmami.pl

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

mam 1.5.6.1

mnie się też nie chciało wierzyć, że to tak działa

byłem przekonany, że mi koleżanki z pracy dowcip z cenami robią

zmartwiłem się dopiero, jak się okazało, że nie są niczemu winne, tylko koleżanka presta bawi się naszym kosztem :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przepraszam za zamieszanie. Chyba wystąpił jakiś błąd w pierwszej instalacji.

Przed chwilą postawiłem czystę prestę 1.5.6.1 z innego źródła niż poprzednio i wszystko działa prawidłowo.

Wprawdzie nie rozwiązuje to mojego problemu (bo jednak w sklepie, który już działa i jest w 98% wdrożony problem jest i skutecznie nam przeszkadza w pracy) ale jednak przywraca wiarę w prestę :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...