Jump to content
  • 0

Problem z ustawieniem wysyłania maili systemowych


robertpol

Question

Witam,

 

Korzystam z Presty 1.5.6.2, po migracji z linuxpl na zenbox zauważyłem, że wszystkie maile systemowe trafiają do folderów SPAM moich klientów. Gdy sklep był na linuxpl wiadomości trafiały sporadycznie do SPAMu.

 

W:

 

Parametry zaawansowane - Email

 

Mam wybraną opcję: Użyj funkcji mail() w PHP. Zalecane; działa w większości przypadków

 

Pomoc zenboxa doradziła mi abym spróbował użyć opcji SMTP. Korzystam z gmaila we własnej domenie zatem chciałem wypróbować tę opcję i uzupełniłem dane. Po zapisaniu wydawało mi się, że wszystko się zapisało, lecz po wejściu do innej opcji w panelu admina i powrocie do Parametry zaawansowane - Email wszystko jest po staremu, czyli SMTP nie zapisało się.

 

Kiedyś miałem taki sam problem ze zmianą nazwy sklepu w panelu admina. Musiałem zmienić ją w bezpośrednio w bazie danych w phpmyadmin. Niestety w przypadku maila jest już ciężej bo nie wiem co musiałbym zmienić w bazie danych.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli zmieniałes nazwę sklepu to spamowało Ciebie na bazie słowa.

Jeśli chodzi o spam na pewno wybierz funkcje smtp nie mail.

Jeśli chodzi o serwer sprawdź ustawienia postfixa czy co tam masz dodatkowo sprawdź ustawienia domeny dla dkima i spf

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Domena nie była zmieniana. Nazwa sklepu też nie była zmieniana w tym sklepie tylko w innym. Chodziło mi o przykład, gdzie nie mogłem zapisać ustawień w panelu admina, tylko musiałem zrobić to w bazie danych.

 

Serwer był zmieniany 31 lipca. Wszystko śmiga bardzo dobrze oprócz tych maili właśnie. Dlatego też chciałbym spróbować wysyłać maile systemowe przez SMTP a nie funkcje mail() w PHP. Niestety nie mogę zapisać ustawień.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...