Jump to content
  • 0

Jak stworzyć url podkategorii w formacie: domena.pl/nazwa-kategorii/nazwa-podkategorii ? Czysty url.


bethon

Question

Cześć,

 

Wersja Prestashop - 1.6.0.8

 

Mam problem z ustanowieniem poprawnych adresów url dla kategorii i podkategorii. Po pierwsze zależy mi na tym, żeby url'e były maksymalnie czyste dlatego z rekomendacji z forum zainstalowałem moduł "Clean URLs", który usunął wszystkie numery id - zarówno produktów jak też kategorii. Super, niestety to połowa sukcesu.

 

Chciałbym, żeby kategorie miały ścieżkę:

domena.pl/nazwa-kategorii

 

a podkategorie:

domena.pl/nazwa-kategorii/nazwa-podkategorii

 

Niestety w zakładce SEO-URL uzupełniając ścieżkę kategorii należy wstawić znak pomiędzy {categories} a {rewrite} co wszystko stawia na głowie. Ścieżka kategorii wygląda tak:

 

{categories}/{rewrite}

 

No i tutaj jest taki problem, że url wyświetla się w formacie domena.pl//nazwa-kategorii

Czyli z niepotrzebnym znakiem.

 

Macie jakiś pomysł jak rozwiązać tą sprawę, jak mogę usunąć konieczność wpisania tego jednego znaku pomiędzy {categories} a {rewrite}?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

problem jest zbyt złożony, wymaga dość sporej modyfikacji funkcji generującej linki do kategori (klasa Link w classes/Link.php) 

oraz samego pliku .htaccess ktory zawiera klauzule dla mod_rewrite

 

generalnie jest to do zrobienia, ale nikt od ręki rozwiązania nie poda - tak to widzę ;-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...