Jump to content

CHMOD práva? (preklad)


Paegas

Recommended Posts

Dobrý deň,

PrestaShop som nainštaloval v pohode, všetko funguje, všetko bez problémov, stiahol som si hneď v prvej ponuke slovenčinu originálnu od presty a na tú som sa vykašlal hneĎ po tom ako mi napísalo že sa nedá rozbaliť, ale o tom potom.
Tak som hľadal na webe, medzi tým som z celého webu môjho odstránil francúzštinu nech to zbytočne nezaberá a pustil som sa do sťahovania slovenčiny od našich moderátorov.
Rozbalené otvorené všetko... paráda že ide to..aj to išlo prerobil som celé translation, themes a zrazu pri mails sek.

Keď sa dostanem do mails tak mi píše že transfér zlyhal. Skúšal som to aj s Total Commanderom aj s FlashFXP a u jedného aj druhého to isté. Mám tam zložky en a teraz aj sk. V en mám samozrejme všetko a v sk mám asi iba 5 súborov. Teraz keď chcem nakopírovať to tam normálne z toho prekladu tak sa ma najskôr spýta či chcem tie ktoré sú už tam prepísať dám že áno..a po chvíli to ide s tými errormi...
Tak som to tu raz písal povedali mi že práva s CHMODu sú zlé..tak som celé mails, sk, en, každý jeden súbor v priečinku prerobil na CHMOD 777 a nič.

Viete mi niekto poradiť tak aby už konečne celá slovenčina išla?

Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites


Rozbalené otvorené všetko... paráda že ide to..aj to išlo prerobil som celé translation, themes a zrazu pri mails sek.
Ďakujem.


Nasledovné chyby:

# Neprečítal si si všetky príspevky k tomuto problému.
# Bezplatný hosting môže robiť problémy (nemám skúsenosti).
# Jazykový balík sk.gzip sa nerozbaľuje ale sa nahráva cez administráciu Tools>Translations>Translation exchange.
# Pred inštaláciou je potrebné preveriť či chmod je naozaj zmenený - podrobnejšie "tu":http://www.prestashop.com/forums/viewreply/133625/. Prepis chmodu pomocou skriptu ti asi pomôže aj pri probléme s mails.
Link to comment
Share on other sites

Už mám administráciu celú po slovensky...ale obchod nie. Šlak ma trafí. Vďaka za rady.

Áno CHMOD som zmenil veď predsa keby som nezmenil by ma to ani ďalej nepustilo, až taký lajk niesom..

Lenže teraz keď ho zmením tak sa prepíše na 777 v pohode...a kliknem naň znova a už tam je zas 644...

Link to comment
Share on other sites

Už mám administráciu celú po slovensky...ale obchod nie. Šlak ma trafí. Vďaka za rady.

Áno CHMOD som zmenil veď predsa keby som nezmenil by ma to ani ďalej nepustilo, až taký lajk niesom..

Lenže teraz keď ho zmením tak sa prepíše na 777 v pohode...a kliknem naň znova a už tam je zas 644...


Väčšina hostingov prepisuje práva adresárov na 755 a súborov na 644 automaticky, toto však väčšinou nebráni inštalácii jazykového balíčka cez admin. Mám to vyskúšané pri dvoch rôznych hostingoch s takýmto nastavením.

Skús pozrieť ešte či nemáš v obchode zapnutý AJ. Keď nemáš nainštalovaný modul pre jazyky tak ani nezbadáš že je tam zapnutá angličtina.
Link to comment
Share on other sites

Samozrejme že mám AJ veď slovenčinu som ešte ani nenainštaloval..
Počuj ja viem že sa to tu už riešilo ale keď idem inpoortovať sk.gzip tak mi napíše že to nejde rozbaliť a pritom mám vytvorený priečinok na slovenčinu aj všetko... No a potom druhý problém je že pri manuálnom prepisovaní jednotlivých častí pri FTP sa vždy zastavím pri posledných štyroch priečinkov v "mails" a to je: shipped a in_transit.

Skúšal som to takisto prekladať manuálne ale to je teda mravčia práca..

56b4b00bbb3bcd09b14cc3df28c86155.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nájdi si iný jazykový balík. Z tvojho príspevku vlastne nič nikto nevie. Aj ja ti odpovedám iba preto, že som sa zo začiatku dosť natrápil s inštalovaním slovenčiny.
Akú verziu máš nainštalovanú?
Akú verziu jazykového balička sa snažíš nainštalovať a odkiaľ si ju kopíroval?

Keď ti to vôbec nejde vytvor mi dočasné admin konto môžem sa na to pozrieť.

Link to comment
Share on other sites

Kľudne ti dám aj FTP prístup lebo mňa už trafí šľak...

Verzia PrestaShopu je najnovšia a jazykový balík som skúšal aj od presty čo má hneď ako sťahuješ prestu tak tam..no a potom keď somvidel že aktualizácia je ešte z marca, tak som stiahol aj túto čo je na fóre a u jednej aj u druhej nič.
Všetko orbím podľa postupov tak ako sa má, hosting je v pohode, v ničom nebráni, internet je v pohode, všetko by malo ísť..ale nejde.

nejde CHMOD, nejde jazykový balík..asi tak. Vytváram konto.

Verzia prestashopu: 1.2.5
Verzia slovenčiny: 1.2.4.0

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...