Jump to content
  • 0

Przekierowanie domeny po przeniesieniu sklepu


Qboleza

Question

Witam, dzisiaj przeniosłem sklep na inna domene. Jest na tym samym serwerze, lecz przekopiowałem wszystkie pliki do katalogu ze starej domeny na nową + zmieniłem domenę w panelu - na nową. 

 

Teraz problem jest taki że gdy wpisuje adres domeny starej, na której wcześniej stał sklep, to automatycznie przekierowuje mnie na domenę nową. 

 

Zależy mi aby nowa domena była niezależna od poprzedniej, ponieważ całe pozycjonowanie robię od nowa. Stara miała sporo linków "smieciowych" a teraz jeśli ze starej automatycznie przekierowuje mnie na nową to wszystko przejdzie na nową :(

 

Żadnego przekierowania nie ustawiałem ze starej na nową, w czym może być cały sęk? 

 

Proszę o szybki kontakt :) działa na prestashop 1.6

Edited by Qboleza (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

zmieniłeś w panelu administratora na nową domenę. Czyli to będzie przekierowywało ze starej na nową ponieważ zmieniłeś w bazie danych podpiętej do starego sklepu, a nie w nowej bazie danych. najlepiej wejść poprzez phpMyadmin i w tabeli shop_url zmienić domenę, zarówno w starej bazie na starą domenę jak i w nowej bazie na nową domenę, w nowym sklepie nie za[pomnij tez mienić pliku settings.inc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

Teraz problem jest taki że gdy wpisuje adres domeny starej, na której wcześniej stał sklep, to automatycznie przekierowuje mnie na domenę nową. 

sklep może działać tylko z jedną ustawioną domeną. nie ma możliwości korzystania z kilku różnych domen.

 

 

Zależy mi aby nowa domena była niezależna od poprzedniej, ponieważ całe pozycjonowanie robię od nowa. Stara miała sporo linków "smieciowych" a teraz jeśli ze starej automatycznie przekierowuje mnie na nową to wszystko przejdzie na nową  :(

 

w tym wypadku musisz storzyć mirror strony pod "starą" domennę, tj. niezależny katalog + niezalażna baza danych

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakos sie z tym Uporalem bez kombinacji z baza. Wywalilem stara domenę z serwera oraz zmieniłem starej dnsy na inne. Wyczyścilem access i gdy wpisuje stara domenę to wyskakuje mi ze nie ma strony. Wiec chyba jest ok

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...