Jump to content

Jak przenieść moduł newslettera nad nagłówek strony?


youmen

Recommended Posts

Proszę, podpowiedzcie poczatkującemu w PrestaShop.

 

Mam sklep, oparty na domyślnym szablonie z PrestaShop 1.6. Na dole domyślnie jest moduł Newslettera. Chciałbym go na wszystkich stronach przenieść na górę - między "Blok informacji kontaktowych", a nagłówek strony.

 

Niestety nie mogę tego zrobić po prostu przeciągając w "edycji na żywo" bo moduł newslettera nie ma uchwytu do przesuwania. Proszę, naprowadźcie mnie jak powinienem zmienić pozycję tego modułu.

Link to comment
Share on other sites

w pliku modułu: blocknewsletter.php pod tekstem:

	public function hookFooter($params)
	{
		return $this->hookDisplayLeftColumn($params);
	}

dodaj:

	public function hookTop($params)
	{
		return $this->hookDisplayLeftColumn($params);
	}

następnie w moduły > pozycje kliknij w button "transplant" / "przeszczep moduł"

zobaczysz stronę do przemieszczenia modułu w nowy hook, z listy wybierz block newsletter, z listy hookow wybierz displayTop

 

 

następnie w moduły > pozycje odszukaj listy modułów "displayTop" i przenieś block newsletter z samego dołu - na samą górę

 

ostatnim elementem będzie dostosowanie styli css tak, aby blok wyświetlał się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam,

 

Mam podobne pytanie, a mianowicie jak przenieść newsletter do paska nav na samej górze strony? PS 1.6.1.4

Chodzi mi o pozycję między nr telefonu a 'kontakt z nami'

73f3bab0ce401fc4.jpg

W przeszczepieniu modułu newsletter nie pojawia się ten blok nav. Próbowałam analogicznie do powyższego rozwiązania ale nadal mi się nie wyświetla blok.

Czy mogę prosić o podpowiedź co gdzie wkleić?

A przy okazji, gdzie można zmienić styl (zwłaszcza szerokość) jak już wkleję ten newsletter?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...