Jump to content
  • 0

filtrowanie według określonych kategorii


szafir21

Question

Witam kolejny raz ;) po wprowadzeniu kilkunastu produktów doszłam do wniosku że trzeba ustawić jakiś podział filtrowania ich. Chodzi mi np o to, że jak klient wchodzi w dział z zegarkami damskimi a tam mamy zegarki na pasku na bransolecie oraz różnych producentów to chiała bym aby miał możliwość szybko wybrać sobie producenta jakiego szuka oraz czy zegarek ma być srebrny złoty biały czarny lub czy na pasku lub bransolecie.

Jak mam tego dokonać ?? =]

Link to comment
Share on other sites

24 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a o co chodzi z cechami i atrybutami produktow ??

skoro mam paru producentow to nie mozna jakoś za darmo ustawić aby klient wybierał między nimi w danej kategorii ??

ten moduł znam ale myślałam że jakoś podstawowe filtry są już zawarte....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do prostego filtrowania produktów wg producentów wystarczy "Blok producentów".

Natomiast do zaawansowanego filtrowania tak jak piszesz w pierwszym poście: według materiału, koloru, rozmiaru, ceny, wagi, zapasu itd. itp. służy moduł "blocklayered".

Ale moduł ten wymaga zdefiniowania tych wszystkich właściwości w produktach, albo jako cechy, albo atrybuty.

Atrybuty mają większe możliwości. Poprzez kombinacje atrybutów można wpływać na cenę lub wagę produktu, poprzez cechy nie można.

Natomiast atrybuty mają tę wadę, że przy dużej ilości kombinacji zamulają szybkość działania sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No ok .... głównie chodzi mi o producentów .... mam ustawione w moduły -> "Blok producentów" :

użyj listy txt - tak

ilość elementów do wyświetlenia -5

użyj listy rozwijanej - tak

 

ale gdy wejde dajmy na to w zegarki to nie widnieje nigdzie możliwość wyboru producentów typu lista rozwijana z nazwami producentów :/ 

co mam nie tak ustawione ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale gdy wejde dajmy na to w zegarki to nie widnieje nigdzie możliwość wyboru producentów typu lista rozwijana z nazwami producentów :/ 

 

I tak to działa.

Gdy z tej listy wybierzesz jakiegoś producenta, to odfiltruje i wyświetli tylko jego produkty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jednak sklaniam się do kupna tego w/w modułu do filtrowania .... powie mi ktoś jak to dokładnie działa ?? jak mam go skonfigurować a żeby wszystko fajnie chodziło ?? z góry dzięki i sorry za zawracanie głowy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Modułu nie musisz kupować, jest to standardowy moduł prestashop "Blok nakładania filtrów nawigacyjnych".

Konfiguracja:

- tworzysz szablon filtrów w którym aktywujesz jakie filtry mają być aktywne,

- generujesz indeksy dla filtrów

 

2. Blok filtrów może być też na stronie głównej, ale musisz aktywować lewą kolumnę dla strony głównej (teraz masz ją wyłączoną).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok no działa ale ......

 

1 - mogę stworzyć nowe filtry poza tymi 6 podstawowymi ?? 

 

2 - jak aktywować tą lewą kolumne i jak dodać do niej blok filtrów

 

przepraszam Was chłopaki za takl debilnie proste pytania ale uczę się dopiero wszystkiego :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. A jakie chcesz mieć te inne filtry? To napiszę jak to zrobić.

2. Wcześniej źle napisałem, że moduł filtrów działa wszędzie. Działa tylko na liście produktów, po prostu musi coś być, aby móc to coś filtrować.

Tu filtr jest aktywny, bo są produkty:

http://jubiler-online.com.pl/wisiorki-meskie-srebrne-zlote-ze-stali/

A tu nie, bo nie ma produktów:

http://jubiler-online.com.pl/bizuteria-meska/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no np chciałabym zrobić filtr w zegarkach [ na pasku i bransoleta ] i w meskich i damskich zeby wystepował 

w męskich wisiorkach podzielić na krzyżyki / nieśmiertelniki / inne

 

a i ostatnie pytanie ..... czemu jeśli zaznacze producenta w filtrowaniu wyskakuje mi opis meta-tytuł pod zdjęciem tak jak tutaj

http://jubiler-online.com.pl/wisiorki-stal-szlachetna-316l/#/producent-manoki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...