Jump to content

Problema la Asocieri ale unui produs


sorinsurcel

Recommended Posts

Dragi colegi,

 

In cazul in care se poate si s-a mai lovit cineva de aceasta problema, areusit sa o rezolve dar nu a avut timpul necesar sa o detalieze pe forum, rog sa ma ajutati.

 

Am creat produsul din linkul de mai jos cu tot ce trebuie: Informatii, SEO, Preturi, Asocieri.

http://sancogrup.ro/en/rapid/312-capsator-classic-hd-31-cleste-fara-nicovale-atasabile-50-coli-nichel.html

Dupa fiecare completare, verific produsul pe site.

Acestuia, trebuie sa ii aloc consumabilul de mai jos:

http://sancogrup.ro/en/capse-rapid/313-capse-7312-rapid-5000-buc-super-strong.html

Am creat consumabilul in cauza asa cum il vedeti in link si m-am intors la capsator.

I-am dat asociere, cum am mai facut-o pe site pana acum si a functionat. Cand am dat verificare, nu a functionat. In atasament am pus un prinscreen.

Produsele asociate in site sunt in tabul Consumabile.

 

Intrebarea mea este: De ce in cazul acestui produs nu il afiseaza in site.

 

Versiunea: PrestaShop™ 1.5.6.0

 

Daca mai aveti nevoie si de alte info va rog sa-mi spuneti. Sper ca am prezentat situatia in detaliu.

 

Va multumesc anticipat pentru sprijin, spuport si timp.

 

Numai bine!

 

 

post-786250-0-68571100-1405586714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Incearca sa introduci la produsul "capsator" ca accesorii capsele si atunci o sa vezi ok atat produsul cat si accesoriul lui.

 

In acest moment ai pe capse accesoriul capsator ... merge si asa .. dar normal ar fi trebuit sa ai:

- produsul principal : capsator

- accesoriu : capse

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Incearca sa introduci la produsul "capsator" ca accesorii capsele si atunci o sa vezi ok atat produsul cat si accesoriul lui.

 

In acest moment ai pe capse accesoriul capsator ... merge si asa .. dar normal ar fi trebuit sa ai:

- produsul principal : capsator

- accesoriu : capse

 

Bafta.

Salut,

 

Multumesc pentru raspuns.

Acum am incercat. Am scos capsatorul de la Acsesorii pentru capse si am bagat la accesoriile capsatorului capsele si nimic nu s-a schimbat.

 

Mai ai vreo idee?

Link to comment
Share on other sites

mai poti face si combinatie de produs, capsator+capse

sau la accesorii cu el

asta nu inseamna ca va trebui sa creez un pachet... adica pentru mine va trebui un nou cod in gestiune, nu am intrare asa.... poti detalia un pic ce inseamna pachet? vor mai fi si alte dimensiuni de capse pentru acelasi capsator. unele capsatoare vor avea pana la 15 modele de capse.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...