Jump to content
  • 0

Statystyki w Pulpicie - różne dane po każdym odświeżeniu


Batgraf

Question

Cześć :)

Jestem przezadowolony z nowej wersji prestashop :) a na szybkim serwerze smiga az miło popatrzeć, ale mam jeden problem.

Otóż logujac sie do panelu admina, wchodzimy domyślnie na tzw "pulpit" Bardzo efektownie wygląda i to co na nim jest - fajna sprawa, ale - za każdym razem jak odświeżę są zupełnie inne dane dotyuczące sprzedaży - kwoty, zamówienia. Tak samo statystyki odwiedzin, koszyków.

To bardzo sympatyczne dane, ael nieprzydatne zupełnie, jeśli przekłamane.

Czy nie potrafie tego skofigurować, czy to tylko bajer?

Nigdzie też nie ma możliwości skasowania przykładowych danych. Tzn może jest, ale nie znalazłem

 

Pozwólcie mi się zachwycać :D nowa prestą w 100% i pomóżcie tłumokowi to zrozumieć i skonfigurować :)

Z góry bardzo dziękuję :)

 

Zobaczcie trzy odświeżenia i jaki efekt:

 

30c9e2e2cb.png

 

---------------

 

fcb1244d4f.png

 

 

--------------

 

 

7ed049a909.png

Edited by Batgraf (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

u mnie problem jest w naliczaniu podstawowych statystyk (ilość zamówień, wartość sprzedaży). Z dniem aktualizacji systemu z 1.5 do 1.6 statystyki zamilkły. Inne mechanizmy działają bez problemu - zamówienia spływają, wiadomości do klientów są wysyłane.

 

Pytanie: czy mogę jakoś ręcznie przeliczyć te statystyki lub gdzie mógłby się wkraść błąd?

 

Jeżeli ktoś ma jakąś poradę to czekam z niecierpliwością.

 

post-815105-0-69292800-1405502054_thumb.jpg

Edited by tumcia (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

u mnie problem jest w naliczaniu podstawowych statystyk (ilość zamówień, wartość sprzedaży). Z dniem aktualizacji systemu z 1.5 do 1.6 statystyki zamilkły. Inne mechanizmy działają bez problemu - zamówienia spływają, wiadomości do klientów są wysyłane.

 

Pytanie: czy mogę jakoś ręcznie przeliczyć te statystyki lub gdzie mógłby się wkraść błąd?

 

Jeżeli ktoś ma jakąś poradę to czekam z niecierpliwością.

... sprawdziłem kilka kombinacji ustawień i wyszło tak:

1. Zamówienia->Faktury (Opcje rachunków, Włącz faktury) - mam włączone na TAK

2. Zamówienia->Statusy (statusy typu Wysłano lub Dostarczono) - parametry: "Pozwól klientowi zobaczyć fakturę...", "Ustaw zamówienie jako wysłane." oraz " Ustaw zamówienie jako opłacone." zaznaczone "ptaszkiem".

 i wtedy przy zmianie statusu zamówienia dokument faktury (proformy) jest generowana i pokazywane są poprawne statystyki.

W przypadku jakichkolwiek innych ustawień ww parametrów faktury nie są generowane (ani także płatności).

 

Czy ktoś mógłby coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...