Jump to content

Hasło do konta administratora


qwarantanna

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio będąc zalogowanym jako Admin przeglądałem zamówienia w sklepie gdy nagle po kliknięciu na kolejny link zostałem wylogowany i pojawiło się okno logowania. Co dziwne nie umiałem się zalogować na znany mi login i hasło.

Konieczna była zmiana hasła, i to brutalna więc po wyszukaniu w sieci skorzystałem z tej doskonałej opcji http://mypresta.eu/en/art/tips-and-tricks/a-better-way-to-restore-prestashop-admin-password.html

 

tu pytanie: czy możliwa jest zmiana hasła poprzez jakiś błąd? nikt uprawniony hasła nie zmienił a jednak było inne

Link to comment
Share on other sites

Hasło samo z siebie od tak nie mogło się zmienić. szczerze w to wątpię.

problem byl najprawdopodobniej nieco innej natury, np. związany z ciasteczkami w przeglądarce i jednoczesnym zabezpieczeniu sklepu przed "zmianą ip" ciasteczka.

 

próbowałeś czyścić przeglądarkę po tym wylogowaniu (cache, ciastka itp.) ?

Link to comment
Share on other sites

nie, nie próbowałem czyścić tego. Poza tym nie można się było zalogować z dwóch różnych lokalizacji i innych systemów operacyjnych. Pytam bardziej także pod kątem bezpieczeństwa, próba przypomnienia hasła poprzez formularz skończyła się niepowodzeniem (mail nie dotarł) a kolejna próba przypomnienia oznajmiła, że mam czekać 360 minut co było zbyt wiele dla mnie. W tym czasie można zbyt dużo pozmieniać

Link to comment
Share on other sites

tymbardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że to kwestia ciasteczkopodobna ;)

aczkolwiek trudno coś więcej stwierdzić bez możliwości zbadania sprawy

Sam problem wiele razy przerabiałem i był związany ze zmianą ip komputera na którym utworzony był cookie / zalogowany użytkownik do admina (w administracja > ustawienia jest dostępna opcja na wyłączenie sprawdzania ip) - co oczywiście nie znaczy, że w Twoim przypadku było tak samo

 

intrygujące, conajmniej

Link to comment
Share on other sites

nie nie, absolutnie to za mało

miałem na myśli logi systemowe, np. apache access log gdzie odnajdziesz wszystkie dostępne informacje na temat odwiedzających stronę (w tym co i gdzie robili, numer ip, datę, godzinę)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...