Jump to content
  • 0

Czy po usunięciu wszystkich kategorii ID do nich przypisywane zeruje sie?


szafir21

Question

Witam wszystkich ..... to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość.

 

Zastanawia mnie czy po usunięciu wszystkich kategorii zeruje sie ID do nich przypisywane ??

jesli nie to jak moge je z zerować ??

 

a kolejne pytanie to czy po usunięciu tych kategorii musze jeszcze coś recznie robic za pomocą filezilli na serwerze czy automatycznie jest on czyszczony z wpisow i plików z tymi kategoriami zwiazanymi ??

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

nie zeruje się.

jeżeli chcesz aby sięwyzerowało trzeba tabelę wyczyścić, polecenie TRUNCATE w sql


 

 

a kolejne pytanie to czy po usunięciu tych kategorii musze jeszcze coś recznie robic za pomocą filezilli na serwerze czy automatycznie jest on czyszczony z wpisow i plików z tymi kategoriami zwiazanymi ??

nie trzeba robić nic więcej, wystarczy usunąc kategorie z back office.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kurcze wielkie dzięki za odp !!! ostatnia sprawa, ponieważ jestem kobietą początkującą w tym temacie to czy możesz mi powiedzieć jak mam tą tabele wyczyścić ?? przez panel admina na serwerze czy jak ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kurcze wielkie dzięki za odp !!! ostatnia sprawa, ponieważ jestem kobietą początkującą w tym temacie to czy możesz mi powiedzieć jak mam tą tabele wyczyścić ?? przez panel admina na serwerze czy jak ??

 

niestety, za pośrednictwem back office sie tego nie zrobi

tutaj potrzebny jest dostęp do narzędzia zarządzania bazą danych

 

masz dostep, np. do phpmyadmin ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hmmmm ..... moze opisze wszystko do czego mam dostep :D

na linuxpl.com mam domene i hosting .... tam mam dostęp do panelu klienta jak i admina 

mam też zainstalowaną filezille i połączoną ze swoim serwerem ....

 

jak mam cos jeszcze zainstalować i skonfigurowac to napisz a ja to zrobie i odezew sie co pozniej robic :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do linku swojej strony np. domena.pl dopisz phpmyadmin czyli całość ma wyglądać tak www.domena.pl/phpmyadmin i wciskasz enter wyskoczy ci okno logowania do bazy, zalogujesz się używając nazwy i hasła (jeśli nie wiesz jakie masz hasło i nazwę sprawdzisz to w pliku setting.inc.php).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

otwórz bazę danych Twojej presty

odszukaj tam tabeli ps_category (gdzie ps_ to prefix przez Ciebie wykorzystywany)

i kliknij w empty

Z8cEFUS.png

 

pojawi Ci się popup:
4yOsYSc.png

 

zatwierdzasz

 

i masz wyczyszczoną tabelę z indeksem zaczynającym się od 0

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a jednak nie koniec ...... przed wyczyszczeniem tych tabel mialam taka kategorie home pod ktora dopiero dopisywalam docelowe te ktore mialam umiescic w menu poziomym ..... teraz nie ma tej kategorii home i jak tworze nowa kategorie to jakos dziwnie mi sie zapisuje i nie widac jej w zakladce kategorie tylko w zakladce monitorowanie :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

juz doszlam do tego jak to zrobic ...... musialam zrobic nowa kategorie home ktora dostala id 1 , pozniej zrobilam kategorie bizuteria ktora otrzymala id 2 i ikone [domek] i teraz juz moge dodawac normalne kategorie ktore bedą pod ta o nazwie bizuteria .... czy moze tak byc czy beda jakies zgrzyty w dalszej pracy programu ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kurcze .... po dodaniu tych kategorii widnieja tylko w zakladce monitorowanie a jak wcisne zakladke kategorie to niestety ich nie widac :/ jedynie widac kategorie bizuteria ze znaczkiem domku ..............Pomocy !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wyczyszczenie całej tabeli ps_category to był zły pomysł :)

Presta ma dwie kategorie systemowe Root (ID 1) i Home (ID 2).

Normalne kategorie dostają ID 11, 12, 13 itd.

Trzeba w bazie odtworzyć dwie pierwsze kategorie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W phpmyadmin:

1. Wyczyść całą tabelę ps_category

2. Następnie na górze zakładka SQL

3. Wklej kod:

INSERT INTO `ps_category` (`id_category`, `id_parent`, `id_shop_default`, `level_depth`, `nleft`, `nright`, `active`, `date_add`, `date_upd`, `position`, `is_root_category`) VALUES
(1, 0, 1, 0, 1, 12, 1, '2014-03-19 01:03:40', '2014-03-19 01:03:40', 0, 0),
(2, 1, 1, 1, 2, 11, 1, '2014-03-19 01:03:40', '2014-04-14 20:32:24', 1, 1);

4. Wykonaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja tam zawsze czyszczę przez truncate, dodaję te dwie kategorie i kategorie lecą od auto indexu 3, bez problemów.

można jeszcze zmienić autoindex w ustawieniach tabeli, ale generalnie calość sprowadza się do niemalże tego samego

działa, zawsze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystko dziala .... ale zanim odpisaliście ...postanowiłam odinstalować całą preste z serwera i zainstalować od nowa .... tylko czy teraz baza plików stara została usunięta a nowa zapisana na jej miejsce czy musze ją ręcznie z serwera usunąc ? Pytam ponieważ zauważyłam że mam mniej wolnego miejsca na serwerze :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zależy jak instalowałaś nową wersję. Niektóre hostingi mają takie automat instaltrony i może zainstalowałaś prestę po raz drugi, a stara została, albo został wykonany backup starej instalacji.

Nie wiedząc jak instalowałaś nową wersję trudno to stwierdzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie przez instalatron na linuxpl.com .... ale wygląda na to że zrobił backup ponieważ nowa instalka zajeła delikatnie wiecej miejsca na dysku niz zrobiła to stara ;) ..... wszystko działa pięknie już .... temat do zamknięcia i wielkie dzięki za pomoc !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...