Jump to content
  • 0

Pozycjonowanie Prestashop


capitanweed

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Takie informacje mogą Ci tylko napisać amatorzy. Nikt nie zdradzi Ci tajemnic pozycjonerskich - bo gdyby tak było to pozycjonerzy nie mieli co robić.Wszystko zależy w pewnym stopniu musisz wypełnić najistotniejsze informacje o produkcie....reszta niestety wymaga kilkunastu czynników.By taki sklep przygotować .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Temat rzeka :) 

 

Pewnie pomine setki rzeczy, ktore wykonuje sie przy pozycjonowaniu.

 

Dla laika polecalbym:

1. Sprawdzic czego tak na prawde szukaja twoi klienci korzystajac z google adwords keyword planner.

2. Dodanie sklepu do katalogow jak wp, onet. Wpisz w google lista katalogow seo, znajdziesz stronki takie jak ta: http://najlepszekatalogi.sznurkownia.pl. Zrob w excelu arkusz wrzuc tam liste i po kolei odhaczaj te, w ktorych juz jestes.

3. Dlugie opisy produktow bez duplikowania i recznie napisane. Na temat i z dodatkowymi informacjami. Sa jakies niepisane reguly minimum 300-500 slow, ale nie ma sie co tego scisle trzymac. Najwazniejsze zeby informacje byly przydatne dla klientow.

4. Swietnie dla pozycjonowania dziala dzial FAQ. Warto znow tutaj posluzyc sie narzedziem google adwords - keyword planner i wyszukac hasla jesli np. masz sklep rowerowy: jak naprawic hamulce w rowerze, jak zmienic detke i tak dalej. Sprawdzic te ktore maja wiecej wyszukiwan i niska konkurencje i napisac artykuly ze zdjeciami i wyjasnieniami jak cos zrobic. Potem na podstawie tych hasel tworzyc dzial pytan na stronie.

5. Korzystac ile sie da z social media, dodawac produkty do twittera, facebooka i obowiazkowo google plus.

 

Oczywiscie to tylko kilka rzeczy, ktore mozna/trzeba zrobic majac sklep. Zawsze warto poprosic o pomoc fachowca. Jesli nie chcesz placic za pozycjonowanie, rzeczy powyzej mozesz robic sam, ale bedzie to na prawde mozolna i dluga praca...

 

Najwazniejsze to poznanie konsumentow i sprawdzenie czego tak na prawde szukaja i pod to przygotowanie sklepu. Jesli potrzebowabys pomocy napisz na priv.

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie jestem specem od seo ale sporo czytam na ten temat

poświęć swoją uwagę google+, jakieś moduły integrujące sklep z google (rich snippets, jakieś moduły do zbierania +1)

warto zerknąć na: http://moz.com/blog/ranking-factors-2013

 

 

lajki na fejsie i plusy w google+ to jedne z ważniejszych rzeczy pozycjonujących (lubianą na fejsie, +1 na google) stronę

51d456a17a6803.37431033.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak - jeżeli chodzi o google+ czy facebooka - u mnie też to staram się zrobić. Pytanie skąd google ma wiedzieć, że dana strona należy do mojego sklepu? W moim odczuciu chyba chodzi o podlinkowanie - wtedy boot wchodzi, przenosi go do strony na facebooko itd. Ciekawie także co robi jeżeli posty są te same na oby trzech platformach (tweeter, facebook, google+). 

Tak samo czytałem, że ciekawą możliwością jest założenie bloga - tak samo z podlinkowaniem. Nie wspominając już o banerach/linkach na innych stronach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Portale społecznościowe jak facebook i G+, przynoszą w moim przypadku dobrą indeksację wpisów.

Na wpływ danej frazy ma duża liczb czynników, jednak najważniejszym z nich jest dobrze zoptymalizowana strona (mam tutaj na myśli, dobrze napisany tekst produktu, podlinkowanie zdjęć, odpowiednie nazwanie zdjęć, używanie edycji stylów: pogrubienie, nagłówki, podkreślenia).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Social media wpływają tylko na ruch a nie na pozycje - te czynniki, które podałeś http://moz.com/blog/...ng-factors-2013 są z roku 2013 więc w świecie SEO to staroć :)

trzeba się skupić na opisie produktów, dużo fraz, dużo tekstu

 

widzę, że chyba znasz algorytm pingwina :)

nikt go nie zna ;) i nie zgadzam się, że to co w tym artykule zostało opisane nie jest już aktualne.

poczytaj publikacje Matt'a Petersa z moz - te tematy są ciągle aktualne, zwłaszcza g+

faktem jest, że dobra treść się obroni - a dobra treść to nie dużo fraz. Z własnej praktyki wiem że przesada z frazami nie działa dobrze. 

 

zresztą, wpisz coś w wyszukiwarkę,

zobacz ile wyników jest z portali społecznościowych.

można sobie dobrze produkty podnieść w serpsach właśnie przez działanie w social media

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Portale społecznościowe jak facebook i G+, przynoszą w moim przypadku dobrą indeksację wpisów.

Na wpływ danej frazy ma duża liczb czynników, jednak najważniejszym z nich jest dobrze zoptymalizowana strona (mam tutaj na myśli, dobrze napisany tekst produktu, podlinkowanie zdjęć, odpowiednie nazwanie zdjęć, używanie edycji stylów: pogrubienie, nagłówki, podkreślenia).

 Czy mógłbyś podać więcej szczegułów dotyczących optymalizacji ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...