Jump to content
  • 0

usuwanie zbędnego kodu html w tpl


korni

Question

Hej, 

 

Słowem wstępu: Niestety zapadła decyzja, że ze sklepu muszę zrobić katalog produktów. Opcja jest już włączona, powyłączałem zbędne moduły, css'a okroiłem ze zbędnych reguł i teraz małe pytanie:

Czy mogę bezpiecznie w plikach tpl usunąć kod odpowiedzialny stricte za sprzedaż - tj dodanie do koszyka, atrybuty itp (zarówno kod html jak i js oraz php)?

Chcę maksymalnie odchudzić pliki, ponieważ mimo że obstawiałem za innym cms'em (presta jest jednak za ciężka jak na samą stronę informacyjną), to niestety nie ma na to czasu.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to załatwia sprawę jeżeli chodzi o wykonanie kodu i już tak mam, ale nadal pozostaje kwestia pobierania pliku. Wtedy nawet się zwiększy rozmiar, a na przenośnych urządzeniach ma to znaczenie. Dlatego rozważam usunięcie kodu, tylko nie wiem czy wtedy się nie posypie mi "sklep".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to co klient widzi, jest już skompilowane

tj. zmierzam do tego, żę objętość pliki .tpl nie jest równa objętości pliku "html" jaki klient widzi w przeglądarce.

metoda Krystiana jest ok

 

gdybyś skorzystał z <! --- takiego komentarza - wówczas treśc by do klienta docierała

korzystając z {* *} treść nie dociera :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...