Jump to content

Przypisywanie jednej kategorii do wielu kategorii


daniem

Recommended Posts

Witam.

Mam następujacy problem z prestashop 1.6. Mam stoworzone kategorie około 4 tys. Chciałbym podkategorie przypisać do wiecęj niż jedną kategroie, czyli min. 2. Wiem, że standardowa presta tego nie oferuję. Co mi radzicie? Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

w prestashop nie jest to możliwe

kategoria może mieć tylko jednego rodzica.

 

przebudowa core w tym wypadku to jest dość poważna sprawa, nawet bardzo.

 

pozostaje utworzenie duplikatu kategorii, niestety

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałem. Zastanawiałem się również nad duplikacją, ale standardowa presta tego nie udostępnia. ID tych kateogorii nie bd ze sobą kolidowały? Pytam, ponieważ moja struktura wygląda tak:

 

KLOCKI HAMULCOWE

< MARKA A

<< MODEL A

<<< POJEMNOŚĆ ORAZ ROCZNIKA A

 

 

TARCZE HAMULCOWE

tutaj właśnie chciałbym wprowadzić to samo co w kategorii KLOCKI HAMULCOWE a bez sensu będzie dodawanie od nowa, ponieważ mega dużo czasu to zajmuje

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałem. Zastanawiałem się również nad duplikacją, ale standardowa presta tego nie udostępnia. ID tych kateogorii nie bd ze sobą kolidowały? Pytam, ponieważ moja struktura wygląda tak:

 

KLOCKI HAMULCOWE

< MARKA A

<< MODEL A

<<< POJEMNOŚĆ ORAZ ROCZNIKA A

 

 

TARCZE HAMULCOWE

tutaj właśnie chciałbym wprowadzić to samo co w kategorii KLOCKI HAMULCOWE a bez sensu będzie dodawanie od nowa, ponieważ mega dużo czasu to zajmuje

 

jak dodasz nową kategorię (lub kategorie) to ich id nie będą kolidowały.

Czy w Twoim przypadku nie będzie lepiej np. zbudować drzewo kategorii na podstawie marki (jako kategorii głównej) ?

 

 

ps. możesz skorzystać z importu kategorii :-)

wtedy dodasz wszystko z automatu

 

najpierw  dodaj kategorie główne, później do tych kategorii zaimportuj podkategorie

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałem żeby zrobić export tych której już zrobiłem, ale mam kolejny problem. Ponieważ nie mogę exportować całego drzewa kategorii tylko podrzędne do ROOTA. Mam coś takiego teraz:

 

ROOT:

> BRAKE PADS

> BRAKE DISCS

> BRAKE DRUMS

 

i jak wejdę w roota to mi się pokazują te kategori daje import i do csv pokazują mi się tylko te trzy kategorie a powinno chyba całe drzewko. VEKIA dzięki wielkie! Jesteś chyba jedynym moderatorem, które zasługuje na jego miano!

Link to comment
Share on other sites

Ja u siebie zrobilem tak ze wykorzystalem atrybuty, aby przejsc o poziom nizej:

zamiast kategoria -> podkategoria -> produkt

mam teraz kategoria lub podkategoria -> produkt (w kilku kategoriach lub gdzie chcesz) -> atrybut (konkret, ktory jest, nawet lepiej, wyszukiwany dla klienta)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam.

Głowię się nad rozwiązaniem sytuacji typu, jak przypisać jedna kategorię do wielu kategori. Ale chyba się nie da czegos takiego zrobić.

Tak pomyslałem , że jedynym rzwiązaniem może być moduł menu z taką funkcjonalnością.

Czy jest ktoś w stanie zaprojektować taki moduł?

Wszelkie szczegóły proszę na priv.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam, odkopuję temat po 6 latach. Czy coś się zmieniło w preście i czy można już edytować kategorie w taki sposób, aby kategoria miała więcej niż 1 rodzica?

Chciałbym zrobić taką strukturę menu:

>1

>>A

>>B

>>>a
>>>b

>>C

 

>2

>>D

>>>a

>>>b

 

Zmiana kategorii bezpośrednio w produkcie (przypisanie więcej niż 1) jest prawie niewykonalne. Za dużo pracy.

Czy ktoś ma pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/19/2020 at 11:59 PM, Burnago said:

Czy coś się zmieniło w preście i czy można już edytować kategorie w taki sposób, aby kategoria miała więcej niż 1 rodzica?

Zainteresowałem się tym z miesiąc temu, ale niestety bezowocnie, chyba wciąż ciężko to będzie zrobić w PS. Pokonało mnie to

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...