Jump to content
  • 0

home.pl i wydajność prestashop 1.5.6.2


fisqs

Question

Witam,

 

Mam spory problem z "szybkością" sklepu sklep.polchem.pl. czasami zdarza się ze chodzi całkiem ok ale przez 90% muli strasznie boje sie, że jak klient wejdzie to szlag go trafi ze to tak wolno sie ładuje...

 

sklep jest postawiony na serwerze home.pl bo tam firma w ktorej pracuje ma wykupione usługi takze zmiana hostingu raczej odpada.

 

Jżeli chodzi o ustawienia wydajności to wszystko mam ustawione tak jak wyczytalem w internecie wygladają tak

2s9vof9.jpg

 

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc bo tutaj już się chyba kończą moje kompetencje...

 

Co? gdzie? i jak mam zrobić zeby to wszystko śmigało? 

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

krótko mówiąc home nie obsługuje kompresji i pozamiatane.

Kompresję trzeba ręcznie ustawić w htaccess i za pomocą małego pliku php. O ile ze statycznymi sobie poradziłem, to dynamicznymi plikami do tej pory się morduje :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

korzystałem z usług home kilka lat, ale po przejściu na Prestashop miałem ten sam problem, żółwie tempo ładowania stron, admini odpisywali tylko, że serwer działa prawidłowo. Nie zastanawiając się długo przeszedłem do linuxpl.com oferta WPro. Od tego momentu wszystko działa super szybko i jestem bardzo zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

czyli co pozamiatane??? nie da sie nic zrobic?

 

A jest jakiś sposób przeniesienia sklepu na inny hosting tak zeby było przy tym mało roboty?

 

Coś ala "kopiuj/ wklej" ;) tzn takie przeniesienie żebym nie musiał od nowa konfigurować wrzucać produktów,zdjęć,modułów itd...

Edited by fisqs (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

sprawa kompresji na homie ciągnie się już od paru lat. Nawet wątek jest na ich forum http://rozwijaj.home.pl/111958-kompresja-Gzip-plikow-css-i-js i mają to w głębokim poważaniu. Cały czas jest sprawa "w toku".

 

tak jak pisałem wcześniej, kompresję można jeszcze wymusić poprzez własny skrypt. Na necie jest pełno poradników jak to zrobić. Z tym, że w cms'ach dochodzą jeszcze pliki dynamiczne. Jak pisałem wcześniej statycznymi udało się poradzić, tworzy ładne paczki i z nich korzysta, z dynamicznymi jest udręka. 

 

co do przeniesienia presty, jest taka możliwość. Kopiujesz całą zawartość katalogu z prestą, z zrzucasz całą bazę danych i to wszystko wrzucasz na nowy hosting, z tym że jeszcze w pliku konfiguracyjnym trzeba zmienić dane do połączenia z nową bazą danych i na końcu domenę przekierowujesz i wsio. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Powiedz papa home i Twoje problemy miną ;)

A tak bardziej widać problemy na home a raczej na etapie tworzenia 1 stronki i szybkości przetwarzania php.

Czas według róznych pomiarów dla 1 strony posiadasz czas oczekiwania kolo 2,6-3sec czyli tutaj mysli php i baza danych i to zabiera 1/2 czasu ładowania strony u Ciebie. Wbrew pozorą patrząc na tak wysoki wynik spróbuj zlokalizować czy to baza danych czy php. Dodatkowo wyłącz minifikacje kodu html może się okazać ze zyskasz trochę czasu.

Nie wiem teraz jak jest na home ale czy dają oni możliwość apc lub opcache ? Buforowanie do plików powoduje zwiększanie zapotrzebowania a I/O dysku.

I jeszcze wiele optymalizacji przed Tobą...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ustawienie: "Użyj cache" /buforowanie do pliku/ - ustaw tę opcję na NIE (całkowicie wyłącz Użyj cache) i sprawdź wydajność  ;)

Buforowanie do pliku nie ma sensu i potrafi skutecznie spowolnić sklep.... 

Inne metody, APC, Xcache i Memcached też się raczej nie sprawdzają - więc lepiej całkowicie wyłączyć tę funkcję...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Buforowanie do pliku ma zbyt wiele zależności. Ale memcache dużo potrafi przyśpieszyć sklep kwestia tylko poprawnej konfiguracji. Mi bez memcache z 1,5 sec spada na 4,5 sec na niektórych sklepach nie mówiąc o ilości ruchu jaki zmniejszasz miedzy baza a serwerem i zawsze do tego następce APC co zresztą jest nawet na wiki presty... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Buforowanie do pliku ma zbyt wiele zależności. Ale memcache dużo potrafi przyśpieszyć sklep kwestia tylko poprawnej konfiguracji. Mi bez memcache z 1,5 sec spada na 4,5 sec na niektórych sklepach nie mówiąc o ilości ruchu jaki zmniejszasz miedzy baza a serwerem i zawsze do tego następce APC co zresztą jest nawet na wiki presty... 

Przy odpowiednich ustawieniach modułów serwera na pewno da się coś z tego wycisnąć  :D  ale na hostingu współdzielonym lepiej sobie tym głowy nie zawracać ;)  - sklep kolegi z tego co pisze postawiony jest na zwykłym w homie...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dużo hostingów używa eAcceleratora Zenda i po stronie presty nic nie trzeba włączać.

Oczywiście pomysłowe Dobromiry z home.pl przemodzili  eAccelerator i przezwali po swojemu :)

 

Zend Engine v2.3.0, Copyright © 1998-2013 Zend Technologies
    with IdeaCache v2.0, Copyright © 2006-2010, by home.pl

 

Znając ich radosną twórczość w spapraniu Apacza, pewnie nic dobrego z tego nie wyszło.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja byłem kilka lat klientem home, ale po instalacji Prestashop przekonałem się, że żaden z ich serwerów współdzielonych nie jest w stanie ogarnąć tematu. Poza mega muleniem sklepu jest problem z niektórymi modułami. Po drugie wsparcie też się popsuło na przestrzeni lat, teraz pomimo wsparcia premium na odpowiedź czeka się po kilka godzin. Naprawdę nie chcę aby to traktowano jako reklamę, ale polecam linuxpl.com Serwery mają w niemczech, wsparcie na wysokim poziomie, może to wynika z mniejszej ilości klientów, ale nie mogę powiedzieć o nich złego słowa, a ponadto z tego co czytałem wielu ludzi korzystający z Prestashop ma u nich serwrery.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie sadziłem, że da się bardziej spaprać apache :P

 

Dla wielu początkujących userów apache jest dobrym rozwiązaniem. Jedynie co woła o pomstę to serwowanie plików statycznych wiele do życzenia. Ale szybkość działania samego PHP jest praktycznie taka sama jak na np nginx. A wielu to potrafi tak ustawić nginxa ze docelowo jest gorzej niż na defaultowym apachu.

Ciekawe jakie byłoby połączenie Presty z G-Wanem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zgadzam się, sam jestem na apache ;)

ale coraz częściej przekonuję się do nginxa właśnie

widzę różnice w performance, i to sporą

 

do końca lata wszystkie usługi chcę przenieść docelowo na nginxa i jakiegoś lekkiego mysql'

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja juz wszystko przeniosłem ze względu na statyki. CDN z XSS (jeśli tak to można nazwac ;) )

tym z presty i naprawdę jest dobrze.

Nginxem trzeba sie pobawić ogolnie ja jade na mariadb w wersji 10 i tu widzę potencjał wiesz docelowo fajnie by było dać load balancera na mysql ale na razie nie wiem co by się musiało dziać na serwerze by nie było przerostu formy nad treścią żeby postawić LB.

Jeśli masz jakieś fajne doświadczenia z nginxem czy mariadb to zapraszam na priva :)

Edited by tczaude (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...