Jump to content
  • 0

alt przy zdjęciach produktu


korni

Question

Heja, 

 

chce wprowadzić następną modyfikację, tzn., żeby przy zdjęciach produktu można było wprowadzać samemu tekst do "alt'u", przeglądam bazę danych i tutaj moje pytanie w tabeli image_lang kolumna legend za co odpowiada? Albo nie zauważyłem powiązania, albo jest nieużywana (przynajmniej u mnie jest wszędzie na NULL ustawione) i tak się zastanawiam, czy rozsądnym jest ją wykorzystać do opisów czy lepiej nową kolumnę stworzyć

 

 

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ale po co jak to już jest?

Przy dodawaniu fotki jest takie pole jak "Nagłówek". Tekst z tego pola jest brany do title i do alta. Dla każdego języka może być inny.

Jak zostawiasz puste pole nagłówek, to do alta i title brana jest nazwa produktu.

(dotyczy prestashop 1.6).

I pewnie jest to to tajemnicze ;) pole legend w bazie danych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak tak, już się zorientowałem. Z tym, że w wersji 1.5 nie ma tej opcji. alty są automatycznie generowane z nazwy produktu. Bez sensu rozwiązanie. Także już dorobiłem sobie pole do wpisywania altów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W wersji poniżej 1.5 była opcja podpisywania każdego zdjęcia.
Obecnie już nie ma... a szkoda.

 

Napisz proszę jak dodałeś pole do wpisywania altów w adminie, mocno jestem tym zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To zależy jak z klientem się dogadasz. Przeważnie np jakieś linki w stopce są stałe, jakieś dodatkowe bloki w kolumnie są stałe. Wtedy lepiej dopisać te dziesięć linijek kodu niż cały moduł instalować. Wtedy nawet i mniej pracy będzie nad tym, a klient nie będzie musiał się pakować w dodatkowe koszty. A zmienić taki kod raz na parę miesięcy to i sam mogę. Inna sprawa, gdy zmiany mają być kilka razy na miesiąc, wtedy oczywiście, ze trzeba moduł zainstalować.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kuras, pole legendy przy zdjęciach jest w prestashop 1.5

z tym, że chyba od wersji 1.5.5 albo 1.5.6

już nie pamiętam dokładnie

 

w każdym razie - wszystko jest ;)

jedyny problem jaki z tym polem jest to fakt, że bez możliwości edycji :P

tj. raz wprowadzona legenda - zostaje na stałe, chyba, że pobawimy się mysql'em

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zgadza się, użyłem skrótu myślowego...  znaczy się chodziło o możliwość wprowadzania altów z poziomu admina. Kiedyś dało się a potem zrezygnowali z tego... co według mnie nie było dobrym rozwiązaniem. A jak widać jest potrzeba...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kuras, pole legendy przy zdjęciach jest w prestashop 1.5

z tym, że chyba od wersji 1.5.5 albo 1.5.6

już nie pamiętam dokładnie

 

w każdym razie - wszystko jest ;)

jedyny problem jaki z tym polem jest to fakt, że bez możliwości edycji :P

tj. raz wprowadzona legenda - zostaje na stałe, chyba, że pobawimy się mysql'em

 

no to genialnie zrobili. W 1.4 było, wydali szybko niedopracowany produkt w postaci 1.5, zorientowali się, że coś jest nie halo, ale dopiero w 1.5.5 naprawili. Ehh :/ gdybym to jeszcze mógł podnieść do tej wersji, ale za dużo już jest zmian w sklepie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...