Jump to content

pdf faktura problem


tozi

Recommended Posts

Prikladám obrázok kde je problém.

Po vyskúšaní pár návodov s tohto fora mi okrem nezobrazovania znaku í,prestalo fungovať aj správne zobrazovanie Kč.A to napriek tomu že som tam nahral zálohu.

Mohol by niekto hodiť sem riešenie,prípadne hodiť sem aj svoje súbory pre správne zobrazovanie znakov vo faktúre?

Vďaka

14179_9Ch117YhAxnD9wK6kJFp_t

Link to comment
Share on other sites

Podívej se tady do tématů s češtinou a řešení najdeš ;) - Jde o připsání určité věci do jednoho ze souborů. popř. si stáhni poslední verzi češtiny od Cvrkon translation teamu ;)


mno prave sem to podle toho navodu delal, vse uz pise cesky, ale ne u te ceny... tam to pise KAT bo co.)
Link to comment
Share on other sites

Jakou mas verzi Presty? Tady jsou soubory, ktere musis nahradit, aby to fungovalo, ale jsou kompatibilni pouze s verzi 1.2.x
Nahraješ a přepíšeš v adresáři "classes"

http://www.edisk.cz/stahni/09750/classes.rar_11.19KB.html


Font "arialmt" mas v nastaveni PDF pocitam uz potvrzeny, ze?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dávám ke stažení funkční PDF i Tools ve verzi 1.2.5. Snad to pomůže :)

DŮLEŽITÉ:

Až nakopírujete na server tyhle dva soubory a soubory s fontama, tak potvrďte v pdf arialmt a cp1250, potom jděte do překladů a vyberte Překlad PDF s českou vlajkou, nic tam neměňte, jen uložte, pokud nemáte nastavený práva na 777 na překladech, tak nastavit.

Změny by se měly projevit na nových fakturách.

Tools.php

PDF.php

Link to comment
Share on other sites

díky za rychlou pomoc jakcrabbite
bohužel mi to nezabralo, stále stejný problém - K místo Kč. Můj postup: nahrál jsem tvé tools.php a pdf.php. Fonty mám nahrané (4 soubory). V BO jsem potvrdil arialmt a cp1250 (již bylo nastaveno). V překladech PDF jsem uložil beze změn. Čeština všude ok, jen místo Kč mám K :-(

Link to comment
Share on other sites

zkoušel jsem i novou objednávku. php soubory nahrávám samozřejmě do classes. Jestli to tobě běží, je to fakt záhada. Smazal jsem i compile ve smarty, zkrátka vše co mě napadlo. Nicméně, dodatečné pole v tvém PDF.php jsou také velmi užitečně :-)

Link to comment
Share on other sites

Problematika PDF češtiny je na diskuzi řešena mojí osobou nejméně 5x a někola dalšími lidmi asi 20x!!! Proto nechápu, že z lenosti nebo nedočkavosti, zakládáte nové topics! Už je na čase, aby jednotlivé národnostní mutace sekcí diskuze někdo adminoval, o rozčlenění verze 1.1 a 1.2 ani nemluvě!

:gulp:

Link to comment
Share on other sites

to Bronikus: tak se toho chop a zacni to adminovat! nebo uhanej uzivatele "boomer" kterej se prihlasil o post moderatora a evidentne se tomu nevenuje...


Sice je to třeba,
ale času málo, doufám že se toho někdo ujme, protože je v tom tady už děsný nepořádek a nikdo to nekontroluje. Byla by škoda, aby se z toho tady stalo nepřehledné forum. Zatím to funguje jako skvělá podpora/výměna informací, nenechme z toho svévolně vytvořit bludiště!
Link to comment
Share on other sites

Nejsem si jistý, jestli jsme oba naladěni na stejný dorozumívací jazyk, konkrétně češtinu. Jak jsem si všimnul screenu, zřejmě by pro tebe bylo lepší postovat dotazy v ruské části fora.

Avšak, co se týče tvojí chyby. Jelikož si testuješ někde na localhostu, zřejmě nemáš úplně všechny pluginy aktualizované a to může zapříčinit chyby na které se odkazuješ. Můžeš mi tedy říci, jak ti máme pomoc ti opravit tvůj server na localhostu? Nebude lepší, když si prostě u nějaké společnosti zaplatíš "fungující" hosting s 24/7 podporou, pokud bys potřeboval něco extra pro eshop zapnout, nebo vypnout?

Pokud máš tedy problém se svým serverem, googluj si zmíněné chyby, třeba najdeš odpověď.

Link to comment
Share on other sites

Tak to je pro mě šok!!
Myslel jsem - spíš jsem to bral jako prvotní krok, že Prestu mnozí z Vás, provozujete na placeném hostingu. Pokud to někdo ládujete na free hostingové servery, tak tyhle otázky v PM budu ignorovat!

Je vidět, že to mnozí s PS nemyslíte vážně, a jen spamujete topics na diskuzi... :blank: :coolmad:

Link to comment
Share on other sites

Prikladám obrázok kde je problém.

Po vyskúšaní pár návodov s tohto fora mi okrem nezobrazovania znaku í,prestalo fungovať aj správne zobrazovanie Kč.A to napriek tomu že som tam nahral zálohu.

Mohol by niekto hodiť sem riešenie,prípadne hodiť sem aj svoje súbory pre správne zobrazovanie znakov vo faktúre?

Vďaka


Měl jsem stejný problém, přikládám upravené soubory, které pro mě fungují. Je to jiné řešení než od
Jakcrabbita, nicméně tímto mu ještě 1x díky za ochotu pomoc.

PDF.php

Tools.php

Link to comment
Share on other sites

Jaké jsi provedl změny?


našel jsem to na webtrhu (vyhledávání ve fóru presty poslední dobou moc nefunguje, vyhazuje to spoustu nerelevantních výsledků :-(

Místo konverze měny pomocí iconv v PDF.php je to v Tools.php:
místo
return str_replace('€', chr(128), $ret);


toto

    return str_replace('€', chr(128), iconv('UTF-8','CP1250',$ret));



PDF.php beze změn, tedy v původní verzi.

Edit
Teď koukám že takto je to už od Toebiashe (classes.rar), s tím rozdílem že on to znovu konvertuje i v PDF.php. Proto mi to asi nešlo, někdy se to holt překombinuje :-))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zdravím tak jsem se pustil do úpravy objednávky ... a začalo mi to dělat chybu u měny z Kč na K.
Po delším bádání jsem na to přišel ...
odstranit toto z PDF.php

self::$currency->sign = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), self::$currency->sign);



/!\ Oprava po upozornění (viz. příspěvek níže) upravit kódování z utf-8 na cp1250 :-)
tedy na

self::$currency->sign = Tools::iconv('cp1250', self::encoding(), self::$currency->sign);

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...