Jump to content
  • 0

Brak kategorii i kolumn na stronie głównej


Azer123

Question

Witam,
mam problem z kategoriami i kolumnami na stronie głównej. W nagłówku na stronie tytułowej jak i na innych stronach nie wyświetla mi się pasek kategorii i nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Mam potworzone kategorie i pod kategorie i w stopce są one widoczne, ale w nagłówku tego nie ma.
Druga sprawa związana jest z kolumnami. Otóż mam zaznaczone by się wyświetlały, ale na stronie głównej żadna się nie wyświetla.Po wybraniu ze stopki którejś z kategorii, pojawia się kolumna z prawej strony. Ktoś mógłby mi powiedzieć co jest nie tak i jak to naprawić ? Szukałem swojego problemu w internecie, lecz nigdzie nie znalazłem rozwiązania. A i powiem że jestem żółtodziobem w tematyce PrestaShop i dopiero się uczę.
 

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

kolumny nie wyświetlają się bo najprawdopodobniej moduły są powyłączane na głównej.

sprawdź moduły > pozycje

odszukaj listy modułów:

- displayLeftColumn

- displayRightColumn

 

kliknij edytuj przy każdym z modułów dołączonych do listy i sprawdź czy nie ma tam zdefiniowanych wyjątków, czyli stron na których moduły mają się nie wyświetlać (typ strony o nazwie: "index" = strona głowna)


aaaa i standardowy blok kategorii w prestashop 1.6 wyświetla się jedynie na stronach kategorii które mają subkategorie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki wielkie już zrozumiałem o co w tym chodzi :) 
Ale mam jeszcze prawą kolumną. Dalej nie chce się wyświetlać. Modułu do niej przyczepione są aktywne, szablon dla prawej kolumny też przystosowany. A mimo tego nie chce się wyświetlić. Jakaś porada jak to zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wrzuciłem moduł bestseller, nowości itd. Ale się nie wyświetlają. A i liczba modułów, które zostały załączone do prawej kolumny jest o jeden większa niż liczba widocznych modułów. Przyczepiłem do niego 3 modułu, a pokazuje że do displayRightColumn wrzuconych jest 4 modułów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

(...)

aaaa i standardowy blok kategorii w prestashop 1.6 wyświetla się jedynie na stronach kategorii które mają subkategorie.

 

to w jaki sposób stworzyć takie coś, aby na stornie głownej poajwiały się kategorie... i lewe menu?

przykład: http://maksyma.pl/

czy możliwe jest w sposób bezpłatny, bez kupowania modułów?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W moim przypadku wszystko co zostanie wstawione do prawej kolumny pojawia się w lewej. Ktoś może wie o co chodzi ?

pewnie jest tak, że Twój szablon wyświetla kolumny na odwrót.

zakldam również, że jest to niestandardowy szablon, np. z leotheme, oni niekiedy takie cuda mają ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Ja mam inny problem - uporałem się z tym, że widać już kategorie na poziomym menu na stronie głównej, teraz mam dwa rzędy i jak najeżdżam na dolny rząd to wyświetla mi podkategorie, ale zasłania mi cały dolny rząd (jakbym najechał na którąkolwiek z kategorii wyżej...) Gdzie mogę zmienić czcionkę lub zrobić tak by po najechaniu na którykolwiek z dolnego rzędu nie zasłaniał mi całego rzędu kategorii?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Ja również nie mogę się uporać z brakiem widocznych kategorii na stronie głównej. Wszystkie powyższe wskazówki sprawdzone.

Kategorie istnieją bo po kliknięciu w przedmiot z strony głównej widzę kategorie po lewej stronie, ale na głównej ich niema.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...